Дайджест підприємницьких новин №59
23 серпня 2017

Пропонуємо вашій увазі новий дайджест підприємницьких новин. У цьому випуску:

— підприємці самостійно будуть вирішувати, коли завіряти документ печаткою;
— в II кварталі 2017 року НБУ пом’якшив валютні обмеження;
— Мінфін вніс зміни до Декларації платника єдиного податку.

Підприємці самостійно будуть вирішувати, коли завіряти документ печаткою

19 липня 2017 року набрав чинності закон, який передбачає скасування вимоги щодо обов'язкового завірення документів печаткою при її наявності у підприємця. Так, в Господарському кодексі відтепер прописано, що печатка не може бути обов'язковим реквізитом будь-якого документа, який подається від імені суб'єкта господарювання до органу державної влади. Державним органам буде заборонено вимагати наявність печатки на документах, а в разі вимагання посадовими особами проставлення печатки на документі, до таких осіб буде застосовуватись адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 850 до 1 700 гривень.

Таке нововведення спростить ведення підприємницької діяльності, так як на сьогодні законодавчо передбачено обов'язкове проставлення печатки на всіх документах, у випадку її наявності у підприємця. Також це дасть змогу підприємцям у яких є печатка відмовитись від обов'язкового оформлення ЕЦП печатки. Для подачі звітності в електронному вигляді достатньо буде отримати тільки ЕЦП підпису.

В II кварталі 2017 року НБУ пом’якшив валютні обмеження

Нацбанк пом’якшив вимогу до обов’язкового продажу валютних надходжень в Україну. Відтепер, при отриманні валюти по зовнішньоекономічним договорам автоматично продаватиметься не 65%, а 50% валютних надходжень.

Також, Нацбанк дозволив населенню купувати валюту на суму до 150 тис. гривень в еквіваленті одній особі в день (досі таке обмеження було на рівні 12 тис. гривень), тобто до суми, понад яку фінансові операції з готівкою підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу.

Мінфін вніс зміни до декларації платника єдиного податку

Міністерство фінансів видало наказ, яким внесло зміни в форму декларації платника єдиного податку. Головна мета змін — привести розміри ставок єдиного податку у відповідність до чинного законодавства, а саме в тексті декларації виправити ставки з 2% та 4% на 3% та 5% відповідно.

Наказ набрав чинності у травні 2017 року, тому відповідно до норм Податкового кодексу підприємці 3 групи звітуватимуть за новою формою по закінченню III кварталу, а саме з 1 жовтня 2017 року.

Серпневе оновлення: реалізована підтримка ключів від Приватбанку та ЦСК Україна
8 серпня 2017

Ми реалізували підтримку електронних ключів Приватбанку та ЦСК України.

Щоб почати використовувати ключ від Приватбанку або ЦСК Україна достатньо просто завантажити файл ключа в апплет в тому форматі, в якому він був згенерований (додаткова конвертація ключа в файл key-6.dat непотрібна). Так для ключа згенерованого через сервіс Приватбанка це буде файл в форматі *.jks, а для ключа отриманого в ЦСК Україна — ключ в форматі *.ZS2. Додатково завантажувати сертифікати ключа в апплет не потрібно, після додавання ключа в апплет Таксер автоматично завантажить сертифікати з сервера АЦСК.

Відправляти звітність з новими ключами можна буде після укладення в електронному вигляді з податковою Договору про визнання електронних документів. Також нагадуємо, що в разі наявності діючого договору новий договір можливо укласти тільки після закінчення терміну дії старих ключів або після самостійного скасування таких ключів в центрі сертифікації ключів, де їх було видано.

Ми також підготовили інструкцію щодо генерації ключів Приватбанку, з якою можна ознайомитись тут.

Новорічні привітання — підсумки року
30 грудня 2016

Наближається кінець 2016 року, а значить, саме час підбити підсумки року та привітати всіх вас з наступаючими святами. 2016 рік минув без будь-яких значних змін в області оподаткування. Тому без зайвих зволікань ми відразу перейдемо до підсумків та подарунків!

Для Таксер цей рік був продовженням зростання і в кількості користувачів, і в кількості відправлених електронних звітів — наші 70 тисяч користувачів відправляють в середньому кілька тисяч звітів в день.

Ми не будемо порушувати традицію новорічних подарунків. В цьому році ми знову відкриваємо можливість синхронізувати ваш аккаунт з даними з кабінету платника податків для всіх зареєстрованих користувачів. Таким чином ви зможете побачити не тільки можливі борги по обов'язкових платежах податків та зборів, а й всі зроблені нарахування та сплати. Детальніше про цю можливість ви можете прочитати в нашій базі знань. Безкоштовна синхронізація буде працювати до 7 січня.

З наступаючими святами!
Команда Таксера

Дайджест підприємницьких новин №58: нове у податковому законодавстві
28 грудня 2016

Пропонуємо вашій увазі новий дайджест підприємницьких новин. У цьому випуску:

— з січня фрілансерам стане простіше працювати з іноземними клієнтами;
— основні зміни в податковому законодавстві;
— прийнято ЗУ «Про держбюджет на 2017 рік».

З січня фрілансерам стане простіше працювати з іноземними клієнтами

Президент підписав закон щодо усунення ряду адміністративних бар'єрів для фрілансерів, який вступає в силу з 3 січня 2017 року. Цей закон вносить зміни до низки нормативних актів, що дозволить фрілансерам укладати договори з замовниками не тільки в письмовій, а й в електронній формі або взагалі працювати тільки по оферті та виписувати одні інвойси, в яких підпис замовника не потрібен.

На сьогодні інвойс з бухгалтерського обліку ще не є первинним документом, але вже в наступному році він таким стане, що істотно полегшить податковий облік підприємця. Згодою з об'ємом та якістю наданих послуг буде визнаватися факт оплати нерезидентом виставленого рахунку. Також банки не зможуть вимагати переклад документа на українську мову. За необхідності вони самі будуть займатися перекладом.

Фрілансерам більше не обов'язково укладати письмовий договір з мокрими печатками з замовником. Договір на надання послуг може бути укладений за фактом електронного листування, шляхом прийняття публічної оферти, за фактом оплати інвойсу.

Ми підготували свій зразок інвойсу, який ви можете використовувати для підтвердження отримання валютного доходу в банку. Трохи згодом ми оновимо шаблони наших документів в бухгалтерії.

Основні зміни в податковому законодавстві

Верховна рада прийняла ряд змін до Податкового кодексу та інших законів, які після підписання Президентом набудуть чинності з 1 січня 2017 року. Коротко про основні зміни:

1. Ставка єдиного податку для підприємців 1 групи буде встановлюватися у відсотках до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року, а мінімальний розмір ЄСВ буде розраховуватися від мінімальної заробітної плати за ставкою 22% з коефіціентом 0,5. Ми внесли всі зміни в наш податковий календар на 2017 рік.

2. На спрощеній системі дозволять при розрахунку загальної кількості найманих осіб не враховувати працівників, які призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

3. Підприємці на загальній системі оподаткування, які не ведуть діяльність або в певному місяці працювали в «мінус», зобов'язані будуть сплачувати єдиний соціальний внесок не нижче 22% від мінімальної заробітної плати.

4. Скасують пенсійний збір в розмірі 2% з валютообмінних операцій.

5. Нацбанк продовжив до 16 червня 2017 року валютні обмеження щодо обов'язкового продажу 65% валютної виручки.

Прийнято ЗУ «Про держбюджет на 2017 рік»

Верховна рада прийняла держбюджет на 2017 рік, в якому на весь рік встановлено мінімальну заробітну плату у розмірі 3 200 гривень. При цьому розмір прожиткового мінімуму на одну особу складатиме:

— 1 600 гривень (січень – квітень);
— 1 684 гривень (травень – листопад);
— 1 762 гривень (грудень).

Мінімальна заробітна плата встановлює розмір ЄП для підприємців 2 групи, а також ЄСВ для підприємців усіх груп. Для підприємців 1 групи ЄП буде встановлюватись з розміру прожиткового мінімуму у січні. Актуальні розміри податків та зборів ви можете переглянути в нашому календарі на 2017 рік.

Податкова оновила частину рахунків для сплати ЄСВ
11 жовтня 2016

У зв'язку з проведенням перейменування та реорганізації деяких територіальних органів Фіскальної служби шляхом їх об'єднання чи приєднання утворюються нові податкові інспекції, для яких і відкриваються нові рахунки.

Оновлення реквізитів відбувається децентралізовано окремо по областям в міру відкриття рахунків. На сьогодні реквізити оновилися в областях: Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій та Чернігівській. У місті Києві реквізити рахунків ЄСВ залишаються колишніми та змінюватись не будуть.

Нові реквізити вже відображаються в нашому довіднику та використовуються для формування рахунків для сплати ЄСВ. Ми відстежуємо ситуацію в інших областях і будемо додавати в довідник нові реквізити при відповідних змінах.

Зворотний зв’язок