Серпневе оновлення: реалізована підтримка ключів від Приватбанку та ЦСК Україна
8 серпня 2017

Ми реалізували підтримку електронних ключів Приватбанку та ЦСК України.

Щоб почати використовувати ключ від Приватбанку або ЦСК Україна достатньо просто завантажити файл ключа в апплет в тому форматі, в якому він був згенерований (додаткова конвертація ключа в файл key-6.dat непотрібна). Так для ключа згенерованого через сервіс Приватбанка це буде файл в форматі *.jks, а для ключа отриманого в ЦСК Україна — ключ в форматі *.ZS2. Додатково завантажувати сертифікати ключа в апплет не потрібно, після додавання ключа в апплет Таксер автоматично завантажить сертифікати з сервера АЦСК.

Відправляти звітність з новими ключами можна буде після укладення в електронному вигляді з податковою Договору про визнання електронних документів. Також нагадуємо, що в разі наявності діючого договору новий договір можливо укласти тільки після закінчення терміну дії старих ключів або після самостійного скасування таких ключів в центрі сертифікації ключів, де їх було видано.

Ми також підготовили інструкцію щодо генерації ключів Приватбанку, з якою можна ознайомитись тут.

Новорічні привітання — підсумки року
30 грудня 2016

Наближається кінець 2016 року, а значить, саме час підбити підсумки року та привітати всіх вас з наступаючими святами. 2016 рік минув без будь-яких значних змін в області оподаткування. Тому без зайвих зволікань ми відразу перейдемо до підсумків та подарунків!

Для Таксер цей рік був продовженням зростання і в кількості користувачів, і в кількості відправлених електронних звітів — наші 70 тисяч користувачів відправляють в середньому кілька тисяч звітів в день.

Ми не будемо порушувати традицію новорічних подарунків. В цьому році ми знову відкриваємо можливість синхронізувати ваш аккаунт з даними з кабінету платника податків для всіх зареєстрованих користувачів. Таким чином ви зможете побачити не тільки можливі борги по обов'язкових платежах податків та зборів, а й всі зроблені нарахування та сплати. Детальніше про цю можливість ви можете прочитати в нашій базі знань. Безкоштовна синхронізація буде працювати до 7 січня.

З наступаючими святами!
Команда Таксера

Дайджест підприємницьких новин №58: нове у податковому законодавстві
28 грудня 2016

Пропонуємо вашій увазі новий дайджест підприємницьких новин. У цьому випуску:

— з січня фрілансерам стане простіше працювати з іноземними клієнтами;
— основні зміни в податковому законодавстві;
— прийнято ЗУ «Про держбюджет на 2017 рік».

З січня фрілансерам стане простіше працювати з іноземними клієнтами

Президент підписав закон щодо усунення ряду адміністративних бар'єрів для фрілансерів, який вступає в силу з 3 січня 2017 року. Цей закон вносить зміни до низки нормативних актів, що дозволить фрілансерам укладати договори з замовниками не тільки в письмовій, а й в електронній формі або взагалі працювати тільки по оферті та виписувати одні інвойси, в яких підпис замовника не потрібен.

На сьогодні інвойс з бухгалтерського обліку ще не є первинним документом, але вже в наступному році він таким стане, що істотно полегшить податковий облік підприємця. Згодою з об'ємом та якістю наданих послуг буде визнаватися факт оплати нерезидентом виставленого рахунку. Також банки не зможуть вимагати переклад документа на українську мову. За необхідності вони самі будуть займатися перекладом.

Фрілансерам більше не обов'язково укладати письмовий договір з мокрими печатками з замовником. Договір на надання послуг може бути укладений за фактом електронного листування, шляхом прийняття публічної оферти, за фактом оплати інвойсу.

Ми підготували свій зразок інвойсу, який ви можете використовувати для підтвердження отримання валютного доходу в банку. Трохи згодом ми оновимо шаблони наших документів в бухгалтерії.

Основні зміни в податковому законодавстві

Верховна рада прийняла ряд змін до Податкового кодексу та інших законів, які після підписання Президентом набудуть чинності з 1 січня 2017 року. Коротко про основні зміни:

1. Ставка єдиного податку для підприємців 1 групи буде встановлюватися у відсотках до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року, а мінімальний розмір ЄСВ буде розраховуватися від мінімальної заробітної плати за ставкою 22% з коефіціентом 0,5. Ми внесли всі зміни в наш податковий календар на 2017 рік.

2. На спрощеній системі дозволять при розрахунку загальної кількості найманих осіб не враховувати працівників, які призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

3. Підприємці на загальній системі оподаткування, які не ведуть діяльність або в певному місяці працювали в «мінус», зобов'язані будуть сплачувати єдиний соціальний внесок не нижче 22% від мінімальної заробітної плати.

4. Скасують пенсійний збір в розмірі 2% з валютообмінних операцій.

5. Нацбанк продовжив до 16 червня 2017 року валютні обмеження щодо обов'язкового продажу 65% валютної виручки.

Прийнято ЗУ «Про держбюджет на 2017 рік»

Верховна рада прийняла держбюджет на 2017 рік, в якому на весь рік встановлено мінімальну заробітну плату у розмірі 3 200 гривень. При цьому розмір прожиткового мінімуму на одну особу складатиме:

— 1 600 гривень (січень – квітень);
— 1 684 гривень (травень – листопад);
— 1 762 гривень (грудень).

Мінімальна заробітна плата встановлює розмір ЄП для підприємців 2 групи, а також ЄСВ для підприємців усіх груп. Для підприємців 1 групи ЄП буде встановлюватись з розміру прожиткового мінімуму у січні. Актуальні розміри податків та зборів ви можете переглянути в нашому календарі на 2017 рік.

Податкова оновила частину рахунків для сплати ЄСВ
11 жовтня 2016

У зв'язку з проведенням перейменування та реорганізації деяких територіальних органів Фіскальної служби шляхом їх об'єднання чи приєднання утворюються нові податкові інспекції, для яких і відкриваються нові рахунки.

Оновлення реквізитів відбувається децентралізовано окремо по областям в міру відкриття рахунків. На сьогодні реквізити оновилися в областях: Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій та Чернігівській. У місті Києві реквізити рахунків ЄСВ залишаються колишніми та змінюватись не будуть.

Нові реквізити вже відображаються в нашому довіднику та використовуються для формування рахунків для сплати ЄСВ. Ми відстежуємо ситуацію в інших областях і будемо додавати в довідник нові реквізити при відповідних змінах.

Дайджест підприємницьких новин №57
28 вересня 2016

Пропонуємо вашій увазі новий дайджест підприємницьких новин. У цьому випуску:

— затвердженo механізм контролю граничного обсягу доходу для обов'язкового застосування касових апаратів на спрощеній системі оподаткування;
— Нацбанк пом'якшив частину валютних обмежень;
— Президент схвалив підвищення мінімальної зарплати з 1 грудня 2016.

Також не пропустіть свіжий випуск дайджесту юридичних консультацій.

Затвердженo механізм контролю граничного обсягу доходу для обов'язкового застосування касових апаратів на спрощеній системі оподаткування

Кабмін затвердив Порядок контролю за досягненням платниками єдиного податку другої та третьої груп граничного обсягу доходу для обов'язкового застосування у своїй діяльності касових апаратів. Цей порядок коротко описує механізм контролю за граничним обсягом доходу. Так, в ньому зазначено, що для визначення граничного обсягу доходу враховуються в сукупності всі види доходів (як готівкові так і безготівкові надходження), отримані платником єдиного податку від здійснення підприємницької діяльності протягом календарного року незалежно від обраних видів діяльності. Для здійснення контролю податкова буде використовувати інформацію, яка зібрана та/або отримана з декларації платника ЄП, від банків (інформація про наявність та рух коштів на рахунках), із запитів по даним з книги обліку доходів або зустрічних звірок ваших контрагентів.

Цей порядок не передбачає ніякої конкретики, а лише дає відсилання на загальний порядок збору податкової інформації, яка може дати підстави для проведення позапланової податкової перевірки підприємця. Тому рекомендуємо в повному обсязі і своєчасно записувати доходи в книгу обліку доходів, не нехтуючи розподілом готівкових та безготівкових надходжень, а у випадку отримання запитів від податкової — надавати всю необхідну інформацію, яка буде підтверджувати, що дохід був отриманий тільки в безготівковій формі.

Наостанок хочемо нагадати, що касові апарати не потрібно застосовувати підприємцям, які отримують дохід виключно в безготівковій формі (на розрахунковий рахунок).

Нацбанк пом'якшив частину валютнх обмежень

Нацбанк прийняв постанову № 342 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках
України». Такий законодавчий акт зменшить зі 75 до 65 відсотків кількість обов’язкових продажів іноземної валюти, що надходить. Окрім того, Нацбанк спростив порядок проведення валютно-обмінних операцій. Відтепер банки та обмінники можуть змінювати курси купівлі та продажу іноземної валюти протягом операційного (робочого) дня, а паспорт потрібно пред'являти лише у випадках, коли сума купівлі іноземної валюти перевищує 150 тис. грн.

Також прийнято постанову № 361 «Про внесення змін до деяких нормативних актів Нацбанку», яка подовжує граничний термін для розрахунків за ЗЕД операціями з 90 днів до 120 днів.

Президент схвалив підвищення мінімальної зарплати з 1 грудня 2016

Президент підписав закон «Про внесення змін до держбюджету на 2016 рік», що передбачає підвищення мінімальної зарплати у грудні 2016 року.

Так, у грудні розмір мінімальної зарплати становитиме 1600 грн. Тому для підприємців на спрощеній системі оподаткування розмір ЄСВ в 4 кварталі складатиме 990 грн. Актуальні суми податків та зборів, а також граничні строки сплати як завжди представлені в нашому податковому календарі.

Зворотний зв’язок