Оновлено рахунки для сплати податків до державного та місцевого бюджетів
2 липня 2018

У зв'язку з запровадженням Державною казначейською службою централізованої моделі виконання дохідної частини бюджетів відкрито нові рахунки для сплати податків до державного та місцевого бюджетів.

Нові рахунки діють з 2 липня 2018 року та відкриті на балансі Державної казначейської служби України (МФО 899998), а не її обласних відділень як раніше.

Нові реквізити вже відображаються в нашому довіднику та використовуються для формування платежів. Реквізити для сплати ЄСВ не змінюються, оскільки знаходяться на балансі податкової, а не казначейства.

Дайджест підприємницьких новин №60: нове у законодавстві
29 грудня 2017

Пропонуємо вашій увазі новий дайджест підприємницьких новин. У цьому випуску:

— прийнято ЗУ «Про держбюджет на 2018 рік»;
— основні зміни в податковому законодавстві.

Прийнято ЗУ «Про держбюджет на 2018 рік»

Верховна рада прийняла держбюджет на 2018 рік, в якому на весь рік встановлено мінімальну заробітну плату у розмірі 3 723 гривень. При цьому розмір прожиткового мінімуму на одну особу складатиме:

— 1 762 гривень (січень – червень);
— 1 841 гривень (липень – листопад);
— 1 921 гривень (грудень).

Також нагадуємо, що мінімальна заробітна плата встановлює розмір ЄП для підприємців 2 групи, а також ЄСВ для підприємців усіх груп. Для підприємців 1 групи ЄП буде встановлюватись з розміру прожиткового мінімуму у січні. Актуальні розміри податків та зборів ви можете переглянути в нашому календарі на 2018 рік.

Основні зміни в законодавстві

Національний банк України продовжив до 13 червня 2018 року валютні обмеження щодо обов'язкового продажу 50% валютної виручки. Також Нацбанк спростив порядок ввезення в Україну готівкової іноземної валюти. Так, з 14 грудня 2017 року фізична особа може ввозити готівку на суму понад 10 тис. євро в еквіваленті за умови її письмового декларування (раніше потрібно було обов’язково пред’являти підтверджувальні документи на таку валюту).

Із 1 січня 2018 року набирає чинності закон про пенсійну реформу, який змінює максимальну базу нарахування ЄСВ — замість 25 розмірів прожиткового мінімуму маскимальна база становитиме 15 розмірів мінімальної зарплати, що в 2018 році складе 55 845 гривень. Також цей закон скасовує для підприємців платників ЄП 1 групи застосування коефіцієнта 0,5 при розрахунку мінімального розміру ЄСВ. У зв'язку з чим з 1 січня у платників ЄП 1 групи мінімальний розмір ЄСВ на місяць складе 819,06 грн.

Дайджест підприємницьких новин №59
23 серпня 2017

Пропонуємо вашій увазі новий дайджест підприємницьких новин. У цьому випуску:

— підприємці самостійно будуть вирішувати, коли завіряти документ печаткою;
— в II кварталі 2017 року НБУ пом’якшив валютні обмеження;
— Мінфін вніс зміни до Декларації платника єдиного податку.

Підприємці самостійно будуть вирішувати, коли завіряти документ печаткою

19 липня 2017 року набрав чинності закон, який передбачає скасування вимоги щодо обов'язкового завірення документів печаткою при її наявності у підприємця. Так, в Господарському кодексі відтепер прописано, що печатка не може бути обов'язковим реквізитом будь-якого документа, який подається від імені суб'єкта господарювання до органу державної влади. Державним органам буде заборонено вимагати наявність печатки на документах, а в разі вимагання посадовими особами проставлення печатки на документі, до таких осіб буде застосовуватись адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 850 до 1 700 гривень.

Таке нововведення спростить ведення підприємницької діяльності, так як на сьогодні законодавчо передбачено обов'язкове проставлення печатки на всіх документах, у випадку її наявності у підприємця. Також це дасть змогу підприємцям у яких є печатка відмовитись від обов'язкового оформлення ЕЦП печатки. Для подачі звітності в електронному вигляді достатньо буде отримати тільки ЕЦП підпису.

В II кварталі 2017 року НБУ пом’якшив валютні обмеження

Нацбанк пом’якшив вимогу до обов’язкового продажу валютних надходжень в Україну. Відтепер, при отриманні валюти по зовнішньоекономічним договорам автоматично продаватиметься не 65%, а 50% валютних надходжень.

Також, Нацбанк дозволив населенню купувати валюту на суму до 150 тис. гривень в еквіваленті одній особі в день (досі таке обмеження було на рівні 12 тис. гривень), тобто до суми, понад яку фінансові операції з готівкою підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу.

Мінфін вніс зміни до декларації платника єдиного податку

Міністерство фінансів видало наказ, яким внесло зміни в форму декларації платника єдиного податку. Головна мета змін — привести розміри ставок єдиного податку у відповідність до чинного законодавства, а саме в тексті декларації виправити ставки з 2% та 4% на 3% та 5% відповідно.

Наказ набрав чинності у травні 2017 року, тому відповідно до норм Податкового кодексу підприємці 3 групи звітуватимуть за новою формою по закінченню III кварталу, а саме з 1 жовтня 2017 року.

Серпневе оновлення: реалізована підтримка ключів від Приватбанку та ЦСК Україна
8 серпня 2017

Ми реалізували підтримку електронних ключів Приватбанку та ЦСК України.

Щоб почати використовувати ключ від Приватбанку або ЦСК Україна достатньо просто завантажити файл ключа в апплет в тому форматі, в якому він був згенерований (додаткова конвертація ключа в файл key-6.dat непотрібна). Так для ключа згенерованого через сервіс Приватбанка це буде файл в форматі *.jks, а для ключа отриманого в ЦСК Україна — ключ в форматі *.ZS2. Додатково завантажувати сертифікати ключа в апплет не потрібно, після додавання ключа в апплет Таксер автоматично завантажить сертифікати з сервера АЦСК.

Відправляти звітність з новими ключами можна буде після укладення в електронному вигляді з податковою Договору про визнання електронних документів. Також нагадуємо, що в разі наявності діючого договору новий договір можливо укласти тільки після закінчення терміну дії старих ключів або після самостійного скасування таких ключів в центрі сертифікації ключів, де їх було видано.

Ми також підготовили інструкцію щодо генерації ключів Приватбанку, з якою можна ознайомитись тут.

Новорічні привітання — підсумки року
30 грудня 2016

Наближається кінець 2016 року, а значить, саме час підбити підсумки року та привітати всіх вас з наступаючими святами. 2016 рік минув без будь-яких значних змін в області оподаткування. Тому без зайвих зволікань ми відразу перейдемо до підсумків та подарунків!

Для Таксер цей рік був продовженням зростання і в кількості користувачів, і в кількості відправлених електронних звітів — наші 70 тисяч користувачів відправляють в середньому кілька тисяч звітів в день.

Ми не будемо порушувати традицію новорічних подарунків. В цьому році ми знову відкриваємо можливість синхронізувати ваш аккаунт з даними з кабінету платника податків для всіх зареєстрованих користувачів. Таким чином ви зможете побачити не тільки можливі борги по обов'язкових платежах податків та зборів, а й всі зроблені нарахування та сплати. Детальніше про цю можливість ви можете прочитати в нашій базі знань. Безкоштовна синхронізація буде працювати до 7 січня.

З наступаючими святами!
Команда Таксера

Зворотний зв’язок