Пропонуємо вашій увазі новий дайджест підприємницьких новин. У цьому випуску:

— з 1 жовтня 2013 року діють нові рахунки для сплати єдиного соціального внеску;
— обрати спрощену систему оподаткування та зареєструватися платником ПДВ відтепер буде простіше.

Також не пропустіть свіжий випуск дайджесту юридичних консультацій.

З 1 жовтня 2013 діють нові рахунки для сплати єдиного соціального внеску

C 1 жовтня 2013 функція адміністрування єдиного соціального внеску повністю перейшла до Міністерства доходів і зборів України. У зв'язку з цим органи Державної казначейської служби відкрили нові рахунки для зарахування єдиного внеску.

Ми вже внесли оновлені дані в довідник реквізитів для сплати єдиного соціального внеску. Протягом перехідного періоду (термін для якого поки не встановлено) кошти, помилково відправлені за старими рахунками, будуть автоматично переводитися на нові.

Обрати спрощену систему оподаткування та зареєструватися платником ПДВ буде простіше

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реєстрації осіб як платників податків», який прийняла Верховна Рада, регламентує зміни в порядку подання реєстраційної заяви про добровільну реєстрацію платника податку на додаткову вартість і подачу заяви про обрання спрощеної системи оподаткування. Так, з 1 січня 2014 роки вже звичні для підприємців способи подання реєстраційної заяви доповняться такими формами як подача заяви в електронному вигляді, за умови використання електронного підпису підзвітних осіб у встановленому законом порядку, а також подача відсканованої заяви в електронному вигляді за допомогою державного реєстратора.

Юридична особа або фізична особа – підприємець, при обранні спрощеної системи оподаткування, також може подавати відскановану копію заяви, поданої при державній реєстрації, в електронному вигляді через державного реєстратора.

Також на законодавчому рівні внесені зміни, що спрощують процес реєстрації осіб як платників податків. Зміни в Законі України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» передбачають можливість подачі до органів Міндоходів відсканованої електронної копії заяви про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість та/або обрання спрощеної системи оподаткування. Така заява повинна подаватися одночасно з відомостями реєстраційної карти на проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичної особи – підприємця.