Пропонуємо вашій увазі новий дайджест підприємницьких новин. У цьому випуску:

— до кінця 2013 року всі суб'єкти господарювання повинні перейти на КВЕД-2010;
— переплати по ЄСВ будуть автоматично зараховані на рахунки Міндоходів.

Також не пропустіть свіжий випуск дайджесту юридичних консультацій.

До кінця 2013 року всі суб'єкти господарювання повинні перейти на КВЕД-2010

Згідно з даними Єдиного державного реєстру близько 1,4 мільйона суб'єктів господарювання до кінця 2013 року повинні перейти на КВЕД–2010. Станом на вересень 2013 року статистичний показник дорівнює 61 % із загального числа юросіб і 58 % з числа фізосіб – підприємців , які вже мають КВЕД-2010.

У той же час наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України № 113 від 7 лютого 2013 року продовжено дію національного класифікатора України ДК 009:2005 до 31 грудня 2013 року.

Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців » передбачає, що суб'єкт господарювання, за умови зміни виду діяльності, зобов'язаний подати державному реєстратору пакет документів для внесення відповідних змін у відомості, які знаходяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. Інформація державному реєстратору повинна подаватись за місцезнаходженням реєстраційної справи.

Сформувати заяву для зміни видів діяльності можна за допомогою нашого інтерактивного майстра.

Переплати по ЄСВ будуть автоматично зараховані на рахунки Міндоходів

Всі переплати по єдиному соціальному внеску, які перебували на рахунках Пенсійного фонду України, автоматично згідно з актами прийому-передачі даних будуть зараховані на рахунки Міндоходів України. Так під час віртуальної конференції заявив представник Міндоходів, а також зазначив, що ніяких заяв про переказ коштів подавати не потрібно. У тому числі було вказано на те, що листи, які були раніше надіслані до Пенсійного фонду України про звільнення від декларування у зв'язку з відсутністю діяльності повторно направляти до органів Міндоходів не знадобиться.