Пропонуємо вашій увазі новий дайджест підприємницьких новин. У цьому випуску:

— Національний банк України знову продовжив термін обов'язкового продажу половини валютної виручки;
— при обміні валют скоро можна буде використовувати платіжну карту; 
— термін дії електронного ключа Міндоходів збільшили до двох років.

Також не пропустіть свіжий випуск дайджесту юридичних консультацій.

Національний банк України повторно продовжив термін обов'язкового продажу половини валютної виручки

Введений в листопаді 2012 року обов'язковий продаж 50% валютних надходжень, який діяв до 19 листопада 2013 року, продовжений вже втретє терміном на 6 місяців, тобто до 17 травня 2014 року. Крім цього Національний банк України залишив актуальним період в 90 днів щодо обмежень термінів повернення валютної виручки в Україну.

Така політика, на думку Нацбанку, вже виправдала себе, сприяючи динаміці надходження іноземної валюти на український ринок, а також стабілізуючи грошову галузь держави. При цьому прийняття таких інструментів жодного разу не порушує об'єктивних змін у валютних курсах і взаємозалежних ринкових механізмів — так заявив голова Національного банку України Ігор Сорокін.

При обміні валют скоро можна буде використовувати платіжну картку

Як повідомив Директор асоціації банків-членів платіжних систем Олександр Каропов, Національний банку України дозволив при проведенні готівкових валютообмінних операцій використовувати платіжну карту як ідентифікатор особи клієнта. Прийняття такого рішення аргументоване тим, що вся накопичена база копій документів може використовуватися для подальших незаконних угод та операцій, як наприклад отримання кредитів. Також раніше було дозволено проводити продаж валюти з нарахуванням безготівкової гривні на платіжну картку клієнта, використовуючи цю карту як ідентифікатор особи замість паспорта.

Термін дії електронного ключа Міндоходів збільшили до двох років

Як повідомила прес-служба Міндоходів, посилені сертифікати відкритих ключів від Міністерства доходів і зборів України тепер будуть формуватися на два роки. Таке нововведення набуло чинності з 1 листопада 2013 після проходження акредитації Центром сертифікації ключів, і буде доступно для всіх клієнтів центру. У перспективі розглядається можливість збільшення терміну дії ключів до трьох років.