Пропонуємо вашій увазі новий дайджест підприємницьких новин. У цьому випуску:

— скасовується свідоцтво платника єдиного податку;
— у планах Укрдержреєстру надання електронних виписок з реєстрів бізнесу та нерухомості.

Скасовується свідоцтво платника єдиного податку

З 1 січня 2014 року Міністерство доходів і зборів України вводить в дію Реєстр платників єдиного податку, або іншими словами Реєстр єдинників, а от саме свідоцтво єдинника буде скасовано. Інформація про зареєстрованих єдинників буде знаходитися в безкоштовному інтернет–доступі на веб–порталі юридичних осіб та фізосіб–підприємців, а також на офіційному сайті Міністерства доходів і зборів України.

Таким чином, всі дії щодо суб'єкта господарювання як платника єдиного податку будуть фіксуватися в Реєстрі єдинників за допомогою внесення відповідних записів.

У планах Укрдержреєстру надання електронних виписок з реєстрів бізнесу та нерухомості

Державна реєстраційна служба України планує надавати виписки з держреєстрів нерухомості та бізнесу в електронному вигляді. Це не тільки буде істотним прогресивним кроком до впровадження та застосування сучасних технологій, але також оптимізує і зробить більш зручним та прозорим процес отримання виписок із зазначених реєстрів, використовуючи електронний підпис.

На сьогоднішній день за допомогою відділень Укрпошти громадяни України вже можуть отримувати виписки з реєстрів бізнесу та нерухомості.