Пропонуємо вашій увазі новий дайджест підприємницьких новин. У цьому випуску:

— Міндоходів запровадило новий формат ЕЦП та форми реєстраційних документів;
— підприємці можуть вибирати систему оподаткування під час державної реєстрації;
— в Україні триває період здачі звітності.

Також не пропустіть свіжий випуск дайджесту юридичних консультацій.

Міндоходів запровадило новий формат ЕЦП та форми реєстраційних документів​

З 1 січня 2014 АЦСК Міндоходів видає ключі ЕЦП, що включають два посилених сертифіката електронного ключа. Дане нововведення обумовлено наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України від 18 грудня 2012 року  № 739 «Про затвердження Вимог до форматів криптографічних повідомлень» зареєстрованого в Мін'юсті 14 січня 2013 року по № 108/22640.

Як повідомляє Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міністерства доходів і зборів України, новий формат дозволить забезпечити високий рівень надійності захисту конфіденційної інформації за рахунок використання двох ключів — один таємний ключ використовується для шифровки інформації, а другий, відкритий ключ, для розшифрування електронного цифрового підпису та отримання звітної інформації.

Всі сертифікати, які були отримані до 1 січня 2014 року є дійсними і будуть функціонувати 2 роки з моменту їх отримання. Разом з цим Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів розробив нові форми реєстраційних документів для юридичних осібфізичних осіб – підприємців та фізичних осіб.

Ми також оновили інтерактивний майстер формування заяви на отримання ключів ЕЦП та реалізували підтримку роботи з декількома сертифікатами ЕЦП.

Підприємці можуть вибирати систему оподаткування під час державної реєстрації

З 1 січня 2014 року підприємець разом із заповненою реєстраційною карткою може подавати заяву про обрання спрощеної системи оподаткування або про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість згідно з встановленою формою. Така заява подається під час реєстрації юридичних осіб і фізосіб – підприємців державному реєстратору, яку він надалі долучає до відповідної реєстраційної справи.

Це нововведення обумовлено вступом в силу Законів України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реєстрації осіб як платників податків».

В Україні триває період здачі звітності

Нагадаємо, що підприємцям на спрощеній системі всіх груп необхідно на початку року відзвітувати до контролюючих органів. Актуальні бланки звітів можна знайти у календарі: