Пропонуємо вашій увазі новий дайджест підприємницьких новин. У цьому випуску:

— Міністерство доходів і зборів України буде розформовано;
— Міндоходів ініціює об'єднання звітності з ЄСВ та ПДФО;
— введено в дію електронний реестр платників ЄСВ;
— Bitcoin в Україні не зареєстрований — коментар Національного банку України;
— WebMoneyUA відновив свою роботу;
— на офіційному сайті Міндоходів опублікований звіт про діяльність відомства у 2013 році;
— у Криму відкрили нові рахунки для сплати податків і зборів, платежі до Держбюджету України не проходять.

Міністерство доходів і зборів України буде розформовано

1 березня 2014 Кабінет Міністрів України прийняв постанову про спрощення Міністерства доходів та зборів України і відновлення діяльності Державної податкової служби та Державної митної служби. ДПС буде центральним органом виконавчої влади, який забезпечує реалізацію єдиної державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску. ДМС буде виконувати функції забезпечення реалізації державної політики у сфері державної митної справи. Згідно з постановою обидві служби будуть під керуванням Міністра фінансів і знаходитись у розпорядженні Кабінету Міністрів України, а також за ними закріплені всі права та обов'язки ліквідованого Міністерства доходів і зборів.

З іншого боку Міндоходів продовжує безперебійно виконувати свої функції з адміністрування доходів, зборів та митних платежів, надання всіх необхідних послуг, а також роботі сервісних центрів і митних пунктів. Весь персонал і керівництво знаходиться на робочих місцях, а кадрові зміни у керівному складі відбуваються виключно в законному порядку.

13 березня Міністр фінансів України Олександр Шлапак призначив нове керівництво Міндоходів в особі Ігоря Білоуса (перший заступник Міністра, голова ліквідаційної комісії), Віталія Науменка (митна сфера) і Володимира Хоменка (силовий напрямок). Головними завданнями на найближчий час були визначені ліквідація всіх злочинних кримінальних схем, недопущення використання «податкових ям», повне усунення конвертаційних майданчиків і нелегального обігу лікеро-горілчаних виробів, стабілізація податкових надходжень і податкового законодавства, боротьба і недопущення використання злочинних схем ухилення від сплати податків, стабілізації роботи митниць, спрощення митних процедур та удосконалення митного законодавства. При цьому наголос робився на цивільний контроль і участь громадськості в реформаційних заходах.

Міндоходів ініціює об'єднання звітності з ЄСВ та ПДФО

Єдина звітність по податках на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску може бути введена в дію вже найближчим часом, і стане наступною ланкою в ланцюзі реформ адміністрування єдиного соціального внеску. Це дасть можливість не тільки скоротити час для здійснення сплат, а також оптимізує обіг документів. Така ініціатива вже неодноразово піднімалася представниками бізнесу, а тепер знайшла свій відгук у керівника Міністерства доходів і зборів .

За підсумками обговорення з громадськістю буде вибраний оптимальний варіант звітності серед низки запропонованих: або відомості про оплату єдиного соціального внеску будуть об'єднані із загальною декларацією про доходи, або ж навпаки, записи про податки на доходи фізосіб будуть включатися у звітність по сплаті єдиного соціального внеску. Крім цього, є пропозиція про об'єднання баз даних по платникам єдиного соціального внеску та податку на доходи фізосіб.

Введено в дію електронний реестр платників ЄСВ

Новий сервіс на офіційному сайті Міністерства доходів і зборів України вже доступний користувачам. Мова йде про «Реєстр страхувальників», в якому буде міститися інформація про взяття на облік, реєстраційному номері платника єдиного внеску, а також класі професійного ризику виробництва. Передбачається регулярне, щодекадне оновлення інформаційної бази 1, 11 і 21 числа кожного місяця.

Можливість отримання інформації, яка в першу чергу корисна платникам єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, здійснюватиметься після введення прізвища, ім'я, по–батькові платника, а також його номера паспорта або податкового номера.

Bitcoin в Україні не зареєстрований — коментар Національного банку України

Стрімке поширення кріптовалют, в тому числі і Bitcoin, викликає безліч питань з точки зору надійності і законодавства. Це обумовлено тим, що в деяких країнах, наприклад у Росії, Bitcoin вже практично перебуває за межею закону.

Згідно повідомлення AIN, Національний банк України в своїх коментарях заявляє, що ніяких дозволів на діяльність платіжної системи не видавав, а це одна з умов легального функціонування в Україні — реєстрація в Нацбанку. «На сьогоднішній день до Національного банку не зверталися банки та інші юридичні особи щодо реєстрації платіжної системи Bitcoin або з приводу узгодження правил використання електронних грошей Bitcoin», — також наголошується в повідомленні. Крім цього Національний банк підкреслює, що ризики при використанні кріптовалют такого типу лягають на учасника розрахунків і застерігає співгромадян від використання такої системи. Як значиться в повідомленні, Нацбанк рекомендує до використання тільки ті системи платежів, які внесені Національним банком України в Реєстр платіжних систем, систем розрахунків, учасників цих систем та операторів послуг платіжної інфраструктури, серед яких Bitcoin поки не значиться.

WebMoneyUA відновив свою роботу

Прес-центр WebMoneyUA повідомив, що згідно з постановою суду знято арешт з грошових коштів, які знаходилися на банківських рахунках системи моментальних інтернет-розрахунків WebMoneyUA, а відповідно і розблоковані гроші користувачів, а також відновлено виведення електронних грошей WMU. Як стверджують представники компанії, «сфабриковану» кримінальну справу ще належить закрити, але складний період вже позаду. Також компанія звернулась зі словами подяки до своїх клієнтів і партнерів , які, не дивлячись на труднощі і перерву в роботі, проявили розуміння і підтримку, і висловила впевненість у подальшій стабільній роботі та виконанні зобов'язань перед користувачами.

Нагадаємо, що з обшуку офісу компанії в місті Києві 11 червня 2013 року розпочалися перебої в роботі електронного сервісу, а в подальшому і неможливість виведення грошей з віртуальних гривневих гаманців. Компанія була викрита у злочинній економічної діяльності, а також встановлено, що правила діяльності даної платіжної системи не були узгоджені з Національним банком України. Згодом було порушено кримінальну справу, а комп'ютерна техніка, яка забезпечувала діяльність системи і зберігала інформацію про грошові операції, піддалася вилученню.

На офіційному сайті Міндоходів опублікований звіт про діяльність відомства у 2013 році

Громадськість може вивчити публічний звіт про діяльність Міністерства доходів і зборів України в 2013 році на порталі Міндоходів. Там же опублікована більш детальна інформація по основних напрямках і сферах роботи, показникам і результатам діяльності у минулому році. Також офіційний документ містить в собі загальну інформацію про роботу відомства, діючих сервісах для платників зборів та податків, в тому числі і основні напрямки співпраці з бізнесом та громадськістю.

У Криму відкрили нові рахунки для сплати податків і зборів, а платежі до Держбюджету України не проходять

На території Криму заблоковано рахунки Державного казначейства України, а перерахування податкових і митних платежів до Державного бюджету не проводиться, хоча сам територіальний орган Міністерства доходів і зборів працює. Водночас Податкова служба Криму опублікувала повідомлення про відкриття нових рахунків для сплати податків і зборів у гривнях і рублях. Однак, в листі Нацбанку сказано, що платежі з вказаними реквізитами будуть відбраковані з кодом помилки: «0992» — «Недозволений рахунок клієнта Б». Через нестабільність систем платежів кримська податкова наклала мараторій на штрафи і пеню за несвоєчасну сплату бюджетних платежів і рекомендує в перехідний період керуватися нормами податкового законодавства України в частині, що не суперечить законодавству республіки Крим.