Пропонуємо вашій увазі новий дайджест підприємницьких новин. У цьому випуску:

— з другого півріччя 2014 відсотки за депозитами підлягатимуть оподаткуванню;
— звітність з ЄСВ планують спростити;
— платників податків та громадськість м. Києва запрошують удосконалити податкову систему України;
— мобілізовані підприємці 1 і 2 груп будуть звільнені від сплати єдиного соціального внеску, а борги по єдиному податку будуть списані;
— змінився розмір ЄСВ за 3 і 4 квартал 2014 року.

З другого півріччя 2014 відсотки за депозитами підлягатимуть оподаткуванню

З 1 липня 2014 року набирає чинності Закон України від 27 березня 2014 № 1166–VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення умов для економічного зростання в Україні», згідно з яким податковою ставкою у 15%, 20% або 25% будуть обкладатися всі пасивні доходи, тобто дивіденди, відсотки, роялті, інвестиційні доходи. Відразу варто відзначити, що технічна помилка, допущена в Законі щодо часу вступу оподаткування відсотків за депозитами в силу, буде виправлена, і закон набере чинності з 1 липня 2014 року, а не з 1 квітня 2014 року, як було вказано.

Якщо сума нарахованих відсотків, в тому числі і з депозитів, не перевищуватиме 17 прожиткових мінімумів, що на сьогоднішній день складає 20 706 гривень, то оподаткуванню вона не підлягає і у річній податковій декларації в оподатковуваному доході не відображається.

У річній податковій декларації, яка подається до 1 травня року, наступного за звітним, крім загального нарахованого річного оподатковуваного доходу повинні бути включені і пасивні доходи: відсотки, дивіденди, інвестиційні доходи, виграші, призи.

Так, доходи у податковій декларації за рік вказуються в наступному порядку:

– Заробітна плата (якщо місячний дохід не перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати (а це 12 180 гривень) — ставка 15%, якщо перевищує — 17 %, а доходи по нарахованих процентах,  що не перевищують 17 прожиткових мінімумів (20 706 гривень) не обкладаються податком взагалі);
– Пасивні доходи (до 204 прожиткових мінімумів, тобто до 248 472 гривні — ставка в 15%, від 204 до 396 прожиткових мінімумів, тобто від 248 472 гривень до 482 328 гривень — ставка в 20 %, більше 396 прожиткових мінімумів, тобто більш 482328 гривень — 25 % від суми перевищення).

Звітність з ЄСВ планують спростити

Міністерство доходів і зборів України ініціює об'єднання звітності по сплаті єдиного соціального внеску та загальнообов'язкового державного соціального страхування фізичним особам – підприємцям, що відповідно призведе до спрощення процедури нарахування і сплати єдиного соціального внеску. Попередньо переглянути проект змін та макет нової звітності можна на офіційному сайті Міністерства доходів, там же в розділі «Опитування» можна висловити свою думку та внести пропозиції щодо запропонованих інновацій.

Нововведення будуть реалізовуватися шляхом об'єднання з Порядком формування та подання страхувальниками звіту про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування таблиць 1, 2, 3 Додатку 5, що надалі дозволить не тільки спростити ведення бізнесу, а й підвищити ефективність податкової реформи.

Платників податків та громадськість м. Києва запрошують удосконалити податкову систему України

Запрошення до формування пропозицій щодо поліпшення податкової системи України, а також удосконалення законодавчої та нормативної бази, яка регулює податкову сферу держави, виходить від Головного управління Міністерства доходів і зборів міста Києва. Міністерство доходів і зборів України вже створило Робочу групу для роботи в даному напрямку. Пропозиції, заяви і нововведення можна направляти на електронну скриньку iku.gu@kyivsta.gov.ua  головного управління Міндоходів в місті Києві, або залишати в спеціалізованих ящиках, які розташовані в Центрах обслуговування платників податків столиці.

Мобілізовані підприємці 1 і 2 груп будуть звільнені від сплати єдиного соціального внеску, а борги по єдиному податку будуть списані

Рішення про списання боргів і звільнення від сплати єдиного соціального внеску було прийнято Міністерством доходів і зборів України з метою врегулювання питань щодо нарахувань авансових внесків. Головною умовою для таких дій має бути наявність підтверджуючого документа з військового комісаріату, в якому повинен бути зазначений період перебування на мобілізаційних зборах.

Як повідомило Міністерство доходів і зборів України, контролюючі органи будуть мати підстави вважати податковий борг платника єдиного податку, що виник внаслідок непереборної сили (форс-мажорних обставин) безнадійним податковим боргом, який підлягає списанню. Це правило буде діяти для фізичних осіб – підприємців платників єдиного податку першої і другої груп, що не здійснювали господарську діяльність на період мобілізації і не отримували дохід.

Нагадаємо, що відповідно до Указу Президента України від 17 березня 2014 № 303/2014 «Про часткову мобілізацію» була оголошена часткова мобілізація тривалістю в 45 діб.

Змінився розмір ЄСВ за 3 і 4 квартал 2014 року

Відповідно до внесених змін, а також згідно із Законом України № 719-VІІ від 16 січня 2014 «Про державний бюджет України на 2014 рік» мінімальна заробітна плата в щомісячному розмірі в 2014 році встановлюється на рівні 1218 гривень. У зв'язку з цим розмір ЄСВ для підприємців-спрощенців в 3 і 4 кварталах буде таким же як і в 1 та 2 кварталах. Ми внесли необхідні зміни до нашого податкового календаря.