Пропонуємо вашій увазі новий дайджест підприємницьких новин. У цьому випуску:

— Верховна Рада України прийняла закон про окуповані території;
— прийнято закон про спрощення ведення бізнесу в Україні;
— перереєстрація платників податків з Криму на територію України триває.

Верховна Рада України прийняла закон про окуповані території

Закон України «Про правовий режим забезпечення прав і свобод громадян на окупованих територіях України» прийнятий голосами 288 народних депутатів Верховної Ради України у другому читанні. Закон визначає Автономну Республіку Крим та м. Севастополь тимчасово окупованою територією, яка є невід'ємною частиною території України, закріплює за нею встановлений статус з особливим правовим режимом, особливостями діяльності державних органів, підприємств, установ, а також позначає зазначену територію зоною з обмеженим доступом в'їзду та виїзду. У той же час на території Автономної Республіки Крим діє українське законодавство, однак відповідальність за порушення прав людини на ній несе Російська Федерація, як і відшкодування моральної та матеріальної шкоди, заподіяної окупованій території, при цьому наголошується, що Україна повинна всіляко сприяти відшкодуванню завданих за час окупації збитку.

Закон також зберігає право законної власності на майно за фізичними та юридичними особами. Серед заборонених законом процедур значаться: діяльність, що підлягає державному регулюванню, а також господарська діяльність, організація будь-яких видів транспортних сполучень та транспортування товарів військового призначення, використання державних ресурсів, грошові перекази, або будь-яка діяльність, що фінансує перераховані вище процедури.

Прийнято закон про спрощення ведення бізнесу в Україні

Відповідно до прийнятого Верховною Радою України закону №2258а про внесення змін до деяких законодавчих актів України, в тому числі і ряд кодексів, підставу та ведення бізнесу відтепер буде спрощено. В силу закон вступає через 6 місяців з моменту опублікування.

Скасовується обов'язкове виготовлення і використання печатки, а також стягування реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичної особи – підприємця, за що віддали свої голоси 244 народних депутати з 305 зареєстрованих в момент голосування. Як свідчить пояснювальний документ, у зв'язку з можливістю підробки печаток виникають ризики в подальшому управлінні компанією, що несе за собою відповідні негативні наслідки. Крім того закон регламентує механізм реєстрації фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб  без використання електронного цифрового підпису при подачі електронних документів.

Також Держпідприємництва України повідомляє про перелік дозвільних документів, отримання яких відповідно до Закону України від 9 квітня 2014 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру» більше не обов'язково. Перелік документів, узгодження яких з державними органами для подальшого ведення господарської діяльності скасовано, а також посилання на нормативно–правові акти, за якими відбувалось їх отримання можна переглянути тут.

Перереєстрація платників податків з Криму на територію України триває

На сьогоднішній день 59 фізичних осіб – підприємців та 191 юридична особа Криму здійснили перереєстрацію на територію областей України або міста Києва, а також 1463 відокремлених підрозділи суб'єктів господарювання Криму змінило основне місце обліку за місцем обліку їх головних підприємств на материковій території держави.

Як заявив перший заступник Міністерства доходів і зборів України Ігор Білоус, ці платники продовжать сплату податків відповідно до законодавства України. Механізм перереєстрації включає в себе звернення до державного реєстратора за обраним місцем реєстрації в одній з областей України або місті Києві, а також подальшу постановку на облік після отримання відомостей з Єдиного державного реєстру у відповідному територіальному органі Міністерства доходів і зборів України.