Пропонуємо вашій увазі новий дайджест підприємницьких новин. У цьому випуску:

— обов'язкова норма продажу валютної виручки тепер складатиме 100%;
— з 3 серпня 2014 року доходи найманих працівників оподатковуються військовим збором;
— заявницький принцип припинення підприємницької діяльності тепер доступний і підприємцям з Криму.

Обов'язкова норма продажу валютної виручки тепер складатиме 100%

Згідно з постановою Національного банку України №515 від 20 серпня 2014 року з 21 серпня поточного року строком на 3 місяці підвищується норма обов'язкового продажу валютної виручки експортерами-резидентами України з 50% до 100%.

Як зазначено в постанові, надходження в іноземній валюті підлягають обов'язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України, в тому числі і безпосередньо Національному банку України, в розмірі 100 відсотків.

Якщо ви ведете бухгалтерію, використовуючи Таксер, то тепер отриманий валютний дохід потрібно вносити тільки в гривні, як звичайний гривневий дохід. При цьому не потрібно враховувати банківську комісію і курсову різницю, тому що після автоматичного продажу такий дохід потрапить відразу на ваш гривневий розрахунковий рахунок.

З 3 серпня 2014 року доходи найманих працівників оподатковуються військовим збором

Згідно повідомлення Державної фіскальної служби України, всі доходи у формі заробітної плати або будь-яких інших виплат, отриманих на основі трудових відносин після 3 серпня 2014 за будь-який період, будуть обкладатися військовим збором, який тимчасово введений до 1 січня 2015 року Законом України від 31 липня 2014 № 1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України». Крім цього, оподаткуванню військовим збором підлягають виграш у державну та недержавну грошову лотерею і виграш гравця, отриманого від організатора азартної гри, а також ті доходи, які були отримані згідно з цивільно-правовими договорами за виконання робіт і відображені в акті прийому-передачі виконаних робіт.

Примітно, що доходи, нараховані до 3 серпня 2014 року, але виплачені пізніше, військовим збором не обкладаються, а доходи, нараховані після 3 серпня за період до 3 серпня, підлягають оподаткуванню військовим збором.

Платниками військового збору є всі фізичні особи, які отримують доходи на території України. Згідно зі статтею 171 Податкового кодексу України особами, відповідальними за утримання та сплату військового збору до державного бюджету є або роботодавець, який виплачує доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків, або податковий агент — для оподатковуваних інших доходів з джерела їх походження в Україні.

Також варто відзначити, що грошове забезпечення, одержуване військовослужбовцями, не підлягає оподаткуванню військовим збором, так як воно не є заробітною платою, а військовослужбовці не є найманими працівниками.

Заявницький принцип припинення підприємницької діяльності тепер доступний і підприємцям з Криму

22 липня 2014 року Міністерство юстиції України наказом №1183/5 затвердило перелік областей, до держреєстраторів яких за заявницьким принципом зможуть звертатися підприємці з Криму з метою припинення своєї підприємницької діяльності. До таких областей відносяться Вінницька, Волинська, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Рівненська, Тернопільська та Чернігівська. При цьому цей документ відноситься до діяльності тих зареєстрованих в Криму підприємців, які подали заяву про припинення своєї діяльності, але реєстраційна карта на проведення його державної реєстрації не надходила.

Відповідно до підсумкових статей Закону № 1258-VII при заявницькому принципі припинення діяльності підприємців, держреєстратор зобов'язаний не пізніше 1 місяця з дня набрання Законом чинності заповнити реєстраційну картку на проведення держреєстрації припинення підприємницької діяльності підприємця за її рішенням. Крім цього державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про припинення підприємницької діяльності та видати або надіслати поштовим відправленням з описом вкладення повідомлення про внесення такого запису.