Пропонуємо вашій увазі новий дайджест підприємницьких новин. У цьому випуску:

— автоматичну продаж валютних надходжень знизили зі 100 відсотків до 75 відсотків​;
— нові обмеження у продажу валюти фізичним особам;
— уряд може обмежити суму готівкових розрахунків в 8 разів;
— Порошенко підписав закон про створення вільної економічної зони в окупованому Криму.

Також не пропустіть свіжий випуск дайджесту юридичних консультацій.

Автоматичну продаж валютних надходжень знизили зі 100 до 75 відсотків

Нацбанком прийняв постанову № 591 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України». Такий законодавчий акт зменшить зі 100 до 75 відсотків кількість обов’язкових продажів іноземної валюти, що надходить. Окрім того, постанова скасує вимогу конвертувати будь-яку іноземну валюту, що надходить з інших країн, у гривню в обов’язковому порядку на користь фізичної особи без відкриття нею рахунку. Внаслідок таких цільових заходів надходження іноземної валюти до України повинні збільшитися за рахунок неторговельних поточних операцій.

 

Нові обмеження у продажу валюти фізичним особам

Національний банк випробовує один за одним нові адміністративні заходи, намагаючись втримати стрімке падіння курсу національної валюти. Низка останніх рішень стосується і фізичних осіб. Тиск у готівковому сегменті валютного ринку останнім часом посилився, тому, прагнучи його послабити, Нацбанк вирішив обмежити продаж валюти в одні руки. Сума у 3000 грн — це все, що дозволено продавати банкам одній фізичній особі на добу, відповідно до постанови НБУ № 591 від 22 вересня 2014 року. Обмеження на покупку валюти не поширюється на фізичних осіб, у яких наявні валютні кредитні зобов'язання.

Уряд може обмежити суму готівкових розрахунків в 8 разів

В рамках проведення податкової реформи, на розгляд парламенту був поданий законопроект (згідно з п. 7 прикінцевих положень законопроекту), в якому урядом запропоновано внести деякі поправки в Цивільний кодекс України. Зокрема, ці поправки передбачають позбавлення НБУ можливості розпоряджатися встановленням граничних сум готівкових розрахунків фізичних осіб, підприємців та юридичних осіб. Кабмін пропонує прописати обмеження в самому кодексі. Суть полягає у встановленні ліміту для проведення розрахунків між населенням і компаніями (підприємцями) на рівні не більш ніж 15 мінімальних зарплат на добу. Мінімальна зарплата, встановлена ​​держбюджетом на 2014 рік, дає підсумкову суму в 18 270 гривень. Аналогічні обмеження очікуються і для проведення готівкових розрахунків підприємств одне з одним, а також між фізичними особами за договорами купівлі-продажу, які мають бути завіреними в нотаріальній конторі. На даний момент максимальна сума готівкових розрахунків, що встановлена ​​Нацбанком для угод з фізичними особами, становить суму в розмірі 150 тисяч гривень. У разі прийняття Верховною Радою ініціативи Кабміну, дана сума скоротиться у вісім разів і таким чином виведе рівень українських показників на європейський рівень.

Порошенко підписав закон про створення вільної економічної зони в окупованому Криму

Президент підписав ЗУ «Про податковий і митний контроль у вільній економічній зоні (ВЕЗ) Криму і про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України». За цим законом, економічна діяльність фізичних та юридичних осіб буде регулюватися особливим правовим режимом. Норми здійснення податкового, митного та регуляторного законодавства, внутрішня та зовнішня міграції фізичних осіб, також підлягають переведенню в особливий режим. Передбачено створення вільної митної зони. Термін дії створеної ВЄЗ у Криму складає 10 повних календарних років. Відлік часу починається з дати в ступу підписаного Президентом закону у дію.