Пропонуємо вашій увазі новий дайджест підприємницьких новин. У цьому випуску:

— Нацбанк надав роз'яснення щодо правомірності використання «криптовалюти» Bitcoin в Україні;
— затверджено перелік населених пунктів, непідконтрольних органам державної влади;
— врегульовано деякі моменти щодо реєстрації підприємців із зони АТО.

Також не пропустіть свіжий випуск дайджесту юридичних консультацій.

Нацбанк надав роз'яснення щодо правомірності використання «криптовалюти» Bitcoin в Україні

«Криптовалюта» Bitcoin, як наголошує Національний банк України, — грошовий сурогат, що не має забезпечення реальною вартістю та не може використовуватися фізичними та юридичними особами на території України як засіб платежу, оскільки, згідно нашого законодавтсва, лише гривня як грошова одиниця України є єдиним законним платіжним засобом в Україні, приймається усіма фізичними та юридичними особами без будь-яких обмежень на всій території України для проведення переказів та розрахунків. Випуск та обіг на території України інших грошових одиниць та використання грошових сурогатів як засобу платежу забороняються.

Національний банк України рекомендує використовувати послуги лише тих платіжних систем, які внесені Національним банком України до Реєстру платіжних систем, оскільки використання «криптовалюти» Bitcoin підвищує ризик, пов’язаний із цією послугою, операцією або каналом постачання. Причому всі ризики за використання в розрахунках «криптовалюти» Bitсoin несе лише учасник розрахунків за ними.

Затверджено перелік населених пунктів, непідконтрольних органам державної влади

Напередодні Кабмін України постановив, що бюджетні установи, які розташовані на території, непідконтрольній органам державної влади, необхідно перемістити на територію, де діє державна влада. Список населених пунктів можна подивитися тут. Крім того, згідно з цим же розпорядженням, щомісяця цей перелік може бути змінений Кабміном України за пропозицією МВС та СБУ.

Врегульовано деякі моменти щодо реєстрації підприємців із зони АТО

З 19 листопада 2014 року наказ Мін’юсту від 15.08.2014 № 1355/5 «Про проведення реєстраційних дій щодо юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, місцезнаходженням/місцем проживання яких є Донецька та Луганська області» втратив чинність із появою нового наказу від 05.11.2014 № 1849/5.

У цьому наказі зазначено, що державні реєстратори в областях та м. Києві здійснюють:

1) державну реєстрацію підприємця із зони проведення АТО за адресою тимчасового проживання без довідки про реєстрацію місця проживання;

2) проведення реєстраційних дій щодо зміни місця проживання підприємця із зони АТО, та інших реєстраційних дій щодо цих осіб.