Пропонуємо вашій увазі новий дайджест підприємницьких новин. У цьому випуску:

— з 9 лютого діятимуть нові рахунки для сплати податків;
— Нацбанк може ввести ринковий механізм курсоутворення;
— з 2015 року платники ЄП 3-6 груп автоматично стають платниками ЄП 3 групи;
— нова відповідальність за порушення законодавства з ЄСВ.

Також не пропустіть свіжий випуск дайджесту юридичних консультацій.

З 9 лютого діятимуть нові рахунки для сплати податків

З 9 лютого 2015 вводяться в дію нові рахунки для сплати єдиного податку та податку на доходи фізичних осіб. Це пов'язано з вимогами Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік».

З 7 лютого нові реквізити будуть відображатися в нашому довіднику і використовуватися для формування рахунків для сплати ЄП.

Нацбанк може ввести ринковий механізм курсоутворення

Днями в Нацбанку відбулася нарада з керівниками 40 найбільших банків. Під час зустрічі обговорювалися ефективність існуючого механізму курсоутворення і пошук нового рівноважного курсу. Учасники наради відзначили про необхідність прозорої політики курсоутворення і переходу до ринкових механізмів курсоутворення. Такий крок може, з часом, допомогти зменшити різницю між офіційним курсом валюти та курсом на «чорному» ринку.

З 2015 року платники ЄП 3-6 груп автоматично стають платниками ЄП 3 групи

Нові зміни в Податковому кодексі передбачають об'єднання платників ЄП 3-6 груп в одну нову групу — платників ЄП 3 групи. Прикінцеві положення Податкового кодексу передбачають автоматичний перехід таких платників у нову 3 групу платників ЄП. Ніяких заяв, для зміни групи або ставки податку, подавати не потрібно. Так, нові ставки ЄП для 3 групи встановлюються у розмірі:

— 2% від доходу — у разі сплати ПДВ;
— 4% від доходу — у разі включення ПДВ до складу ЄП.

Нова відповідальність за порушення законодавства з ЄСВ

З 1 січня 2015 року за порушення законодавства з ЄСВ органи фіскальної служби застосовують наступні штрафні санкції:

— за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності з ЄСВ застосовується штраф у розмірі 170 грн, а за ті самі дії, учинені платником єдиного внеску, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення — штраф у розмірі 1020 грн;
— за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску  передбачено накладення штрафу в розмірі 20% не сплачених вчасно сум, а за донарахування податковою або платником своєчасно не нарахованого ЄСВ — до 10% зазначеної суми за кожен повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50% суми донарахованого єдиного внеску.