Пропонуємо вашій увазі новий дайджест підприємницьких новин. У цьому випуску:

— зміни у спрощеній системі оподаткування;
— основні зміни в податковому законодавстві;
— прийнято ЗУ «Про держбюджет на 2016 рік»;
— спрощено процедуру реєстрації підприємницької діяльності.

Зміни у спрощеній системі оподаткування

З 1 січня 2016 року набрав чинності закон про зміни до Податкового кодексу, який вносить деякі зміни до спрощеної системи оподаткування. Тепер максимальний розмір доходу для платників ЄП третьої групи зменшено з 20 до 5 мільйонів гривень на рік, а ставки ЄП збільшено з 2% до 3% (у разі сплати ПДВ) та з 4% до 5% (коли ПДВ включено до податку). Для платників ЄП першої та другої груп критерії перебування на спрощеній системі та ставки ЄП не змінилися.

Позитивною зміною для підприємців є зменшення ставки ЄСВ — тепер вона становить 22% від мінімальної заробітної плати.

Основні зміни в податковому законодавстві

Верховна рада прийняла ряд змін до Податкового кодексу та інших законів, які набули чинності з 1 січня 2016 року. Коротко про основні зміни:

1. Ставка податку на доходи фізичних осіб відтепер становитиме 18% та буде застосовуватися до будь-якої суми доходів.

2. Підприємці на загальній системі оподаткування авансові платежі тепер розраховують самостійно відповідно до фактичних даних кожного календарного кварталу та сплачують до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня та до 20 жовтня). Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується. Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від'ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується.

3. Для всіх найманих працівників встановлюється єдина ставка ЄСВ на рівні 22% та скасовується внесок, утримуваний з та за рахунок заробітної плати працівників. При цьому, максимальна величина бази нарахування ЄСВ збільшена з 17 до 25 мінімальних місячних зарплат.

4. З 2 до 3 відсотків від мінімальної зарплати збільшена максимальна ставка податку на нерухомість за 1 квадратний метр.

Також з 1 січня скасовується додатковий імпортний збір (5% та 10%), який стягувався з товарів, ввезених для вільного обігу на митній території України.

Прийнято ЗУ «Про держбюджет на 2016 рік»

Верховна рада прийняла держбюджет на 2016 рік, де встановлюється наступний розмір мінімальної заробітної плати:

— 1 378 гривень (січень – квітень);
— 1 450 гривень (травень – листопад);
— 1 550 Гривень (грудень).

Мінімальна заробітна плата встановлює розмір ЄП для підприємців 1 та 2 груп, а також ЄСВ для підприємців усіх груп. Актуальні розміри податків та зборів ви можете переглянути в нашому календарі на 2016 рік.

Спрощено процедуру реєстрації підприємницької діяльності

З 1 січня набув чинності закон, який надає нотаріусам повноваження щодо державної реєстрації підприємницької діяльності. Також у законі прописали принцип екстериторіальності, що дає можливість майбутньому підприємцю для здійснення державної реєстрації звертатись до будь-якого держреєстратора або нотаріуса, незалежно від свого місця реєстрації (прописки).