Пропонуємо вашій увазі новий дайджест підприємницьких новин. У цьому випуску:

— затвердженo механізм контролю граничного обсягу доходу для обов'язкового застосування касових апаратів на спрощеній системі оподаткування;
— Нацбанк пом'якшив частину валютних обмежень;
— Президент схвалив підвищення мінімальної зарплати з 1 грудня 2016.

Також не пропустіть свіжий випуск дайджесту юридичних консультацій.

Затвердженo механізм контролю граничного обсягу доходу для обов'язкового застосування касових апаратів на спрощеній системі оподаткування

Кабмін затвердив Порядок контролю за досягненням платниками єдиного податку другої та третьої груп граничного обсягу доходу для обов'язкового застосування у своїй діяльності касових апаратів. Цей порядок коротко описує механізм контролю за граничним обсягом доходу. Так, в ньому зазначено, що для визначення граничного обсягу доходу враховуються в сукупності всі види доходів (як готівкові так і безготівкові надходження), отримані платником єдиного податку від здійснення підприємницької діяльності протягом календарного року незалежно від обраних видів діяльності. Для здійснення контролю податкова буде використовувати інформацію, яка зібрана та/або отримана з декларації платника ЄП, від банків (інформація про наявність та рух коштів на рахунках), із запитів по даним з книги обліку доходів або зустрічних звірок ваших контрагентів.

Цей порядок не передбачає ніякої конкретики, а лише дає відсилання на загальний порядок збору податкової інформації, яка може дати підстави для проведення позапланової податкової перевірки підприємця. Тому рекомендуємо в повному обсязі і своєчасно записувати доходи в книгу обліку доходів, не нехтуючи розподілом готівкових та безготівкових надходжень, а у випадку отримання запитів від податкової — надавати всю необхідну інформацію, яка буде підтверджувати, що дохід був отриманий тільки в безготівковій формі.

Наостанок хочемо нагадати, що касові апарати не потрібно застосовувати підприємцям, які отримують дохід виключно в безготівковій формі (на розрахунковий рахунок).

Нацбанк пом'якшив частину валютнх обмежень

Нацбанк прийняв постанову № 342 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках
України». Такий законодавчий акт зменшить зі 75 до 65 відсотків кількість обов’язкових продажів іноземної валюти, що надходить. Окрім того, Нацбанк спростив порядок проведення валютно-обмінних операцій. Відтепер банки та обмінники можуть змінювати курси купівлі та продажу іноземної валюти протягом операційного (робочого) дня, а паспорт потрібно пред'являти лише у випадках, коли сума купівлі іноземної валюти перевищує 150 тис. грн.

Також прийнято постанову № 361 «Про внесення змін до деяких нормативних актів Нацбанку», яка подовжує граничний термін для розрахунків за ЗЕД операціями з 90 днів до 120 днів.

Президент схвалив підвищення мінімальної зарплати з 1 грудня 2016

Президент підписав закон «Про внесення змін до держбюджету на 2016 рік», що передбачає підвищення мінімальної зарплати у грудні 2016 року.

Так, у грудні розмір мінімальної зарплати становитиме 1600 грн. Тому для підприємців на спрощеній системі оподаткування розмір ЄСВ в 4 кварталі складатиме 990 грн. Актуальні суми податків та зборів, а також граничні строки сплати як завжди представлені в нашому податковому календарі.