Пропонуємо вашій увазі новий дайджест підприємницьких новин. У цьому випуску:

— з січня фрілансерам стане простіше працювати з іноземними клієнтами;
— основні зміни в податковому законодавстві;
— прийнято ЗУ «Про держбюджет на 2017 рік».

З січня фрілансерам стане простіше працювати з іноземними клієнтами

Президент підписав закон щодо усунення ряду адміністративних бар'єрів для фрілансерів, який вступає в силу з 3 січня 2017 року. Цей закон вносить зміни до низки нормативних актів, що дозволить фрілансерам укладати договори з замовниками не тільки в письмовій, а й в електронній формі або взагалі працювати тільки по оферті та виписувати одні інвойси, в яких підпис замовника не потрібен.

На сьогодні інвойс з бухгалтерського обліку ще не є первинним документом, але вже в наступному році він таким стане, що істотно полегшить податковий облік підприємця. Згодою з об'ємом та якістю наданих послуг буде визнаватися факт оплати нерезидентом виставленого рахунку. Також банки не зможуть вимагати переклад документа на українську мову. За необхідності вони самі будуть займатися перекладом.

Фрілансерам більше не обов'язково укладати письмовий договір з мокрими печатками з замовником. Договір на надання послуг може бути укладений за фактом електронного листування, шляхом прийняття публічної оферти, за фактом оплати інвойсу.

Ми підготували свій зразок інвойсу, який ви можете використовувати для підтвердження отримання валютного доходу в банку. Трохи згодом ми оновимо шаблони наших документів в бухгалтерії.

Основні зміни в податковому законодавстві

Верховна рада прийняла ряд змін до Податкового кодексу та інших законів, які після підписання Президентом набудуть чинності з 1 січня 2017 року. Коротко про основні зміни:

1. Ставка єдиного податку для підприємців 1 групи буде встановлюватися у відсотках до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року, а мінімальний розмір ЄСВ буде розраховуватися від мінімальної заробітної плати за ставкою 22% з коефіціентом 0,5. Ми внесли всі зміни в наш податковий календар на 2017 рік.

2. На спрощеній системі дозволять при розрахунку загальної кількості найманих осіб не враховувати працівників, які призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

3. Підприємці на загальній системі оподаткування, які не ведуть діяльність або в певному місяці працювали в «мінус», зобов'язані будуть сплачувати єдиний соціальний внесок не нижче 22% від мінімальної заробітної плати.

4. Скасують пенсійний збір в розмірі 2% з валютообмінних операцій.

5. Нацбанк продовжив до 16 червня 2017 року валютні обмеження щодо обов'язкового продажу 65% валютної виручки.

Прийнято ЗУ «Про держбюджет на 2017 рік»

Верховна рада прийняла держбюджет на 2017 рік, в якому на весь рік встановлено мінімальну заробітну плату у розмірі 3 200 гривень. При цьому розмір прожиткового мінімуму на одну особу складатиме:

— 1 600 гривень (січень – квітень);
— 1 684 гривень (травень – листопад);
— 1 762 гривень (грудень).

Мінімальна заробітна плата встановлює розмір ЄП для підприємців 2 групи, а також ЄСВ для підприємців усіх груп. Для підприємців 1 групи ЄП буде встановлюватись з розміру прожиткового мінімуму у січні. Актуальні розміри податків та зборів ви можете переглянути в нашому календарі на 2017 рік.