Пропонуємо вашій увазі новий дайджест підприємницьких новин. У цьому випуску:

— підприємці самостійно будуть вирішувати, коли завіряти документ печаткою;
— в II кварталі 2017 року НБУ пом’якшив валютні обмеження;
— Мінфін вніс зміни до Декларації платника єдиного податку.

Підприємці самостійно будуть вирішувати, коли завіряти документ печаткою

19 липня 2017 року набрав чинності закон, який передбачає скасування вимоги щодо обов'язкового завірення документів печаткою при її наявності у підприємця. Так, в Господарському кодексі відтепер прописано, що печатка не може бути обов'язковим реквізитом будь-якого документа, який подається від імені суб'єкта господарювання до органу державної влади. Державним органам буде заборонено вимагати наявність печатки на документах, а в разі вимагання посадовими особами проставлення печатки на документі, до таких осіб буде застосовуватись адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 850 до 1 700 гривень.

Таке нововведення спростить ведення підприємницької діяльності, так як на сьогодні законодавчо передбачено обов'язкове проставлення печатки на всіх документах, у випадку її наявності у підприємця. Також це дасть змогу підприємцям у яких є печатка відмовитись від обов'язкового оформлення ЕЦП печатки. Для подачі звітності в електронному вигляді достатньо буде отримати тільки ЕЦП підпису.

В II кварталі 2017 року НБУ пом’якшив валютні обмеження

Нацбанк пом’якшив вимогу до обов’язкового продажу валютних надходжень в Україну. Відтепер, при отриманні валюти по зовнішньоекономічним договорам автоматично продаватиметься не 65%, а 50% валютних надходжень.

Також, Нацбанк дозволив населенню купувати валюту на суму до 150 тис. гривень в еквіваленті одній особі в день (досі таке обмеження було на рівні 12 тис. гривень), тобто до суми, понад яку фінансові операції з готівкою підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу.

Мінфін вніс зміни до декларації платника єдиного податку

Міністерство фінансів видало наказ, яким внесло зміни в форму декларації платника єдиного податку. Головна мета змін — привести розміри ставок єдиного податку у відповідність до чинного законодавства, а саме в тексті декларації виправити ставки з 2% та 4% на 3% та 5% відповідно.

Наказ набрав чинності у травні 2017 року, тому відповідно до норм Податкового кодексу підприємці 3 групи звітуватимуть за новою формою по закінченню III кварталу, а саме з 1 жовтня 2017 року.