В яких випадках податкова може анулювати перебування підприємця на спрощеній системі оподаткування? 

У разі порушення умов перебування на спрощеній системі оподаткування підприємець зобов'язаний перейти на загальну систему оподаткування. До таких порушень відносяться:

  • перевищення протягом календарного року встановленого обсягу доходу;
  • наявність податкового боргу протягом шести послідовних місяців;
  • здійснення видів діяльності заборонених на спрощеній системі оподаткування або не зазначених в реєстрі платника ЄП;
  • перевищення допустимої кількості найманих працівників.

Якщо ж підприємець не перейшов на загальну систему або не знав, що порушив умови перебування на спрощеній системі, то податкова самостійно може виключити підприємця з реєстру платників ЄП в разі проведення перевірки та виявлення таких порушень підприємцем.

Виключення з реєстру платників ЄП проводитися за рішенням податкової з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення. Слід зазначити, що нормами Податкового кодексу не передбачено установленої форми рішення про анулювання реєстрації платника ЄП. За загальними правилами таке рішення повинно надаватися підприємцю в письмовій формі за підписом начальника податкової з обов'язковим зазначенням підстав для анулювання реєстрації платника ЄП. Також в Податковому кодексі не вказані терміни повідомлення підприємця про виключення його з реєстру платників ЄП. Цим користується податкова і часто повідомляє підприємця тільки через кілька місяців після виключення його з реєстру. Тому, в разі наявності підстав для виключення підприємця з реєстру, радимо періодично самостійно перевіряти інформацію про наявність підприємця в реєстрі платників ЄП за цим посиланням.

Дивіться також:

Цю консультацію було підготовлено юридичним відділом Таксер. Отримати безкоштовну юридичну консультацію може будь-який наш користувач. Поставити запитання
Зворотний зв’язок