Заповнення та здача квартальної декларації 

Квартальні декларації здаються підприємцями третьої групи протягом 40 днів після закінчення звітного періоду. Звітними періодами є: один квартал, півріччя, три квартали та рік. Таким чином всі суми в декларації зазначаються наростаючим підсумком з початку року.

Інструкція щодо заповнення

Для автоматичного заповнення квартальної декларації ви можете використовувати наш інтерактивний майстер. Сформовану декларацію можна зберегти у форматах .PDF та .XML, а також відправити в електронному вигляді до податкової інспекції онлайн. Інтерактивний майстер для потрібного звітного періоду доступний на сторінці податкового календаря.

Друга група підприємців заповнює III та V розділи декларації. У III розділі зазначаються суми сплаченого податку за всіма минулим кварталах, а також весь отриманий дохід. При цьому в рядку 3 вказується основний підприємницький дохід, що не обкладається додатковою ставкою оподаткування. У рядку 4 вказується дохід, який обкладається 15% податком:

  • дохід, що перевищує обмеження, прописані в ПК (друга група — 1 500 000 грн, третя група — 5 000 000 грн);
  • дохід від господарської діяльності, не зазначеної у реєстрі платника єдиного податку;
  • дохід, отриманий у формі, відмінній від грошової (наприклад, за допомогою бартеру);
  • доходу від господарської діяльності, дозволеної для використання спрощеної системи оподаткування.

Отримання такого доходу означає автоматичний перехід на загальну систему оподаткування з першого числа місяця, наступного за звітним періодом. Крім цього автоматичний перехід на спрощену систему відбувається при перевищенні допустимого числа працівників (для другої групи — 10). Повний список умов, при яких необхідно відмовитися від спрощеної системи, перерахований в пункті 298.2.3 ПК.

Третя група підприємців заповнює IV та V розділи декларації. У 5 і 6 рядку вказується основний підприємницький дохід в залежності від того, чи є суб'єкт підприємницької діяльності платником ПДВ. У рядках 7 вказується, дохід, оподатковуваний 15% податком. Джерела та наслідки отримання такого доходу аналогічні описаним для другої групи.

У V розділі декларації підприємці всіх груп вказують підсумки звітного періоду. У рядку 12 обчислюється сума нарахованого податку за поточний звітний період. У рядку 13 вказується сума податку, сплаченого у попередньому звітному періоді (наприклад в декларації за 9 місяців, підставляється сума сплаченого податку за півріччя). У рядку 14 знаходиться різниця між 12 та 13 рядками, що є сумою єдиного податку за поточний звітний період. Цю суму необхідно сплатити в бюджет. Крайній термін оплати — 10 днів з останнього дня здачі квартальної декларації (50 днів після закінчення звітного періоду).

Подача онлайн

Підпис та відправка електронної звітності відбувається в кілька кліків мишки. Натиснувши на кнопку « Здати онлайн» після заповнення всіх полів в інтерактивній формі, ви потрапите на екран попереднього перегляду бланка вашої декларації.

Якщо все вірно, ви можете переходити до накладення електронного цифрового підпису.

Завантаживши файл ЕЦП (.dat або .jks), введіть пароль ключа. Якщо у вас є печатка, необхідно також завантажити файл ЕЦП печатки.

Останнє підтвердження — і ваша декларація буде відправлена в електронному вигляді на шлюз податкової інспекції.

У відповідь вам повинно прийти повідомлення про отримання на шлюз та одна або дві відповідні квитанції. Перша квитанція зазвичай означає успішне прийняття на центральному рівні, друга — прийняття на місцевому. Отримання другої квитанції з текстом про те, що декларація прийнята, означає успішну здачу та юридично рівнозначна прийняттю декларації в паперовому вигляді.

Саму декларацію та всі відповідні квитанції ви можете переглянути на сторінці «Мої звіти».

Регулюється:

Наказ Міністерства фінансів України №578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку»

Дивіться також:

Зворотний зв’язок