Зміна видів економічної діяльності за новим КВЕДом 

Внесення змін до єдиного державного реєстру

Для зміни видів економічної діяльності підприємцям необхідно звернутися до місцевого органу Державної реєстраційної служби із заявою про внесення змін до відомість про фізичну особу – підприємця (форма №11).

Ви можете скористатися інтерактивним майстром генерації заяви для внесення змін до ЄДР. Сформовану заяву можна роздрукувати прямо з браузера.

Державна служба статистики підготувала спеціальну сторінку, яка допоможе вам перевести коди діяльності зі старого КВЕДа у новий.

Відправка заяви в електронному вигляді не передбачена, але можлива передача документів довіреною особою. Для цього може бути використана нотаріальна довіреність або довіреність з вашою печаткою. Якщо ви знаходитесь в іншому місті, то нотаріально завірену заяву можна також надіслати рекомендованим листом з описом вкладення.

Державний реєстратор вносить зміни протягом трьох робочих днів і самостійно передає оновлені дані до податкової інспекції.

Отримання нового свідоцтва платника ЄП

Платники єдиного податку 1 і 2 груп подають заяву про зміну видів економічної діяльності не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, в якому відбулися зміни. Форма заяви та ж, що і для переходу на спрощену систему оподаткування. Ви можете скористатися нашим інтерактивним майстром, відзначивши в згенерованому документі пункт про зміну видів діяльності.

З 1 липня 2012 року платники єдиного податку 3 групи не вказують види економічної діяльності при реєстрації в податковій інспекції. Тому обов'язкової вимоги заміни свідоцтва для них немає. Така заміна може проводитися за бажанням і в самостійно встановлені підприємцем терміни.

Відзначимо, що заяву разом із свідоцтвом платника ЄП до податкової інспекції можна надіслати рекомендованим листом з описом вкладення, але отримати нове свідоцтво може тільки сам підприємець або його довірена особа.

Регулюється:

Закон України №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців»
Податковий кодекс України

Корисні посилання:

Лист ДПС про зміну КВЕДа
Роз'яснення про зміну КВЕДа

Дивіться також:

Зворотний зв’язок