Коли підприємець стає податковим агентом, і що з цього випливає? 

Підприємець стає податковим агентом тільки по відношенню до фізичної особи, коли виплачує їй дохід (купує товар, замовляє послугу, виплачує заробітну плату) у грошовій формі (готівковій або безготівковій) або не грошовій формі (бартер). Він зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за рахунок фізичної особи, використовуючи одну із ставок податку залежно від виду виплати доходу.

При виплаті доходу фізичній особі безготівковим шляхом, підприємець повинен одночасно сплатити і податок на дохід фізичних осіб, а при виплаті доходу готівкою або в не грошовій формі податок сплачується протягом банківського дня, наступного за днем виплати доходу.

Крім податку на доходи фізичної особи, підприємцю – роботодавцю потрібно сплачувати за свого найманого працівника ще й єдиний соціальний внесок.

Також підприємцю доведеться подавати до податкової інспекції за місцем обліку податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за формою № 1ДФ.

Такий розрахунок подається окремо за кожний квартал протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу.

Також підприємцям – роботодавцям потрібно звітувати за найманих працівників. Для цього подається звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за формою № Д4

Такий звіт подається щомісячно, окремо за кожний місяць до 20 числа місяця наступного за звітним періодом.

Дивіться також:

Цю консультацію було підготовлено юридичним відділом Таксер. Отримати безкоштовну юридичну консультацію може будь-який наш користувач. Поставити запитання
Зворотний зв’язок