Найчастіші запитання 

1. Навіщо Таксер підприємцю? Які проблеми ви вирішуєте та які послуги надаєте? Більшості підприємців знайоме почуття невизначеності, пов’язане з податковим обліком. Навіть якщо ви з часом освоїлися в цій непростій галузі, доводиться витрачати багато часу тільки на те, щоб залишатися в курсі останніх змін у податковому кодексі. Наша мета — надати підприємцям можливість займатися своєю справою замість того, щоб хвилюватися через бухгалтерію. Для цього ми постійно слідкуємо за всіма змінами в законодавстві та розробляємо такі інструменти:

 • блог — місце публікації всієї аналітики та звітів про зміни в законодавстві;
 • податковий календар — актуальна база всіх необхідних для підприємця звітів та сплат;
 • база знань — накопичені нами знання у вигляді зручної енциклопедії про податки;
 • довідник реквізитів для сплати ЄП та ЄСВ — довідник, складений для всіх регіонів країни, який постійно оновлюється;
 • модуль електронної звітності — перший в Україні веб-сервіс для подання електронної звітності.

За допомогою Таксера ви зможете:

 • отримувати автоматичні нагадування про майбутні звіти та сплати;
 • формувати готові до друку та подання бланки податкових декларацій, договорів та заяв;
 • надсилати електронну звітність до ДФС;
 • формувати рахунки для сплати ЄП та ЄСВ, котрі прийматимуть у будь-якому банку України;
 • формувати готові до друку первинні документи: акти, рахунки, накладні, чеки.

2. Як довго і наскільки легально існує Таксер? Першим днем роботи Таксера ми вважаємо 23 березня 2011 року. ТОВ «Таксер» зареєстроване в листопаді того ж року. У березні 2012 року ми отримали свідоцтво на торгову марку «Taxer». Наша діяльність абсолютно прозора та відповідає букві закону. Ми раді гарантувати користувачам чесну та стабільну роботу.

3. Чи відповідає ваш сайт положенням Закону України «Про захист персональних даних»? Так. Наша база персональних даних належним чином зареєстрована в Державному реєстрі баз персональних даних. Усі наші користувачі мають права, гарантовані законом. Окрім цього ми розробили угоду про захист персональних даних, посилання на яку розміщене на кожній сторінці сайту.

4. Скільки коштує передплата сервісу? Ціни та всі можливості, що входять в платну підписку наведені на сторінці Ціна. Ви можете придбати як один, так і декілька профілів в одному акаунті. Кожен наступний профіль надається зі значною знижкою. Якщо ви бухгалтер, обслуговуючий багатьох підприємців, вам набагато вигідніше придбати профілі «оптом».

5. А чи не дорого ви берете за декілька надісланих звітів на рік? Таксер — це не просто оператор електронної звітності. Ми надаємо підприємцям та бухгалтерам повноцінний сервіс для ведення їх бізнесу: онлайн-бухгалтерія, автоматичне формування звітності, генерація первинних документів. А найголовніше, наші передплатники отримують пріоритетну підтримку, безпосередньо спілкуючись з нашими бухгалтерами та юристами.

Ми рахуємо користь від Таксера не у гривнях за поданий звіт, а у зекономленому часі, котрий можна витратити на сім’ю, подорожі, власний розвиток.

6. Що містить у собі передплата? Передплата містить у собі такі можливості:

 • онлайн відправка електронних звітів до ДФС;
 • зберігання необмеженої кількості електронних квитанцій від контролюючих органів;
 • автоматична генерація податкової звітності за даними з бухгалтерії;
 • генерація готових до друку первинних документів: актів, рахунків, накладних, чеків;
 • онлайн сховище скан-копій проведених документів;
 • пріоритетна бухгалтерська та юридична підтримка.

Порівняння функцій передплати та безкоштовного профілю ви можете знайти на сторінці Ціна.

7. Я можу стати підприємцем, не виходячи з дому? Так. Процедура державної реєстрації фізичної особи – підприємця може бути повністю проведена віддалено. Більше того, можна стати підприємцем, проживаючи в іншому місті, а якщо у вас вже є ключі ЕЦП, то і в іншій країні. Таксер надає всі необхідні інструменти для підготовки та надсилання електронної заяви про держ. реєстрацію.  Детальніше про реєстрацію ФОП тут.

8. Що потрібно для подання звітів у електронному вигляді? Для надсилання звітів у електронному вигляді треба отримати ключі електронного цифрового підпису. За допомогою особистого ЕЦП відбувається засвідчення та шифрування електронного звіту. Ключі ЕЦП можна отримати або ж безкоштовно в АЦСК ІДД ДФС, або ж платно в одному з акредитованих центрів сертифікації ключів.

Після того як ви отримаєте комплект ключів, вам потрібно буде укласти договір з ДФС. Цей договір можна укласти в електронному вигляді прямо з нашого сайту з сторінки Налаштування ЕЦП.

9. Ключі яких АЦСК підтримує ваш сервіс? Ви можете використовувати ключі, котрі видані MASTERKEY, Ключові Системи, ЦСК Україна, Приватбанку, Органів юстиції України та ІДД ДФС. Докладніше про отримання ключів електронного цифрового підпису тут.

10. Чи є у вас необхідні ліцензії для роботи з електронною звітністю? Звичайно! Для накладання електронного підпису та шифрування електронних документів ми використовуємо криптобібліотеки, які придбані за спеціальною ліцензією у розробника — ТОВ «Автор». ТОВ Автор має всі необхідні сертифікати відповідності та акредитацію для розробки захищених криптосистем.

11. Як саме працює подання електронних звітів через ваш сайт? Користувач готує електронний звіт за допомогою спеціальної веб-форми, в якій заповнює необхідні поля. Сформований документ зберігається у затвердженому для цього типу звіту форматі. У вікні формування звіту запускається спеціально розроблений java-аплет, який дозволяє виконати необхідні криптоперетворення (накласти електронний цифровий підпис та зашифрувати звіт). Підписаний електронний звіт надсилається на шлюз контролюючого органу через внутрішню електронну пошту. На цю саму електронну пошту надходять квитанції-відповіді від контролюючого органу, після чого отримані квитанції відображуються в особистому кабінеті користувача. Розшифрування квитанції також відбувається за допомогою спеціального java-аплета.

Більш докладно про електронний документообіг в Таксері написано в цій статті.

12. Чи зберігаєте ви закритий ключ ЕЦП у себе на сервері? Ні. Ваш закритий ключ використовується тільки у спеціальних java-аплетах, що запускаються під час надсилання електронної звітності чи розшифрування квитанцій, отриманих у відповідь. Аплет запускається локально, тому вміст закритого ключа ніколи не залишає ваш комп’ютер.

13. Чи можу я подавати електронні звіти, використовуючи відмінну від Windows операційну систему? Так. Ви можете використовувати будь-яку операційну систему, на якій можна запустити сучасний браузер і для якої існує java-машина.

14. Наскільки безпечно зберігається вся користувацька інформація? Вся користувацька інформація зберігається виключно у зашифрованому вигляді. Внесені персональні дані (ПІБ, телефон і т. д.) шифруються за допомогою ключової фрази, пов’язаної з паролем; надіслані електронні звіти та отримані квитанції зашифровані вашим ЕЦП. Зловмисник не зможе отримати ваші дані, навіть якщо він повністю заволодіє нашим вихідним кодом і базою даних. Для того щоб уникнути перехоплювання особистих даних між вашим браузером та нашим сервером, ми використовуємо тільки захищене з’єднання через протокол HTTPS. Електронні звіти та квитанції зашифровуються та розшифровуються тільки локально на вашому комп’ютері.

15. Які гарантії ви даєте своїм користувачам? На кону наша репутація. Цілі Таксера амбіційні: завдяки якісно новому способу взаємодії з державою ми хочемо змінити сам підхід до бухгалтерії та звітності в Україні. Саме тому ми безпосередньо зацікавлені, щоб у наших користувачів усе працювало. З юридичної точки зору ми надаємо платні послуги на основі договору-оферти, в якому прописана наша відповідальність. Якщо ви за якоюсь технічною причиною не зможете надіслати електронну звітність, використовуючи наш сервіс, ми компенсуємо ваші витрати.

16. Які технології використовує ваш сайт? Наш сайт написаний мовою PHP; для гарного та зручного інтерфейсу користувача ми використовуємо HTML5 та JavaScript; процесом надсилання електронної звітності завідує спеціальний Java-аплет; як базу даних ми використовуємо MySQL; пошта розсилається за допомогою Postfix. Весь сайт хоститься на серверах Amazon AWS.

17. Як з вами зв’язатися? Ви можете обрати найбільш зручний для вас спосіб:

 1. Подзвонивши за телефоном 0-800-509-545;
 2. Написавши нам листа на електронну пошту за допомогою контактної форми;
 3. Написавши нам повідомлення в будь-якій соціальній мережі: facebook;
 4. Залишивши ідею, подяку чи опис проблеми у системі зворотного зв’язку;
 5. І навіть надіславши нам листа звичайною поштою на адресу: 61057, м. Харків, вул. Гоголя 11, офіс 4-1.
Зворотний зв’язок