Отримання безкоштовних ключів ЕЦП від АЦСК ДФС 

Для отримання ЕЦП вам необхідно принести до найближчого регіонального представництва перераховані нижче документи (перелік на сайті). Ключі ЕЦП можна отримати на фізичну особу або на фізичну особу – підприємця. Залежно від того, чи зареєстровані ви вже як підприємець, чи ні, оберіть необхідний тип заяви:

  1. Реєстраційна картка для отримання посилених сертифікатів відкритих ключів фізичною особою / фізичною особою – підприємцем — у двох примірниках;
  2. Копію та оригінал ідентифікаційного коду;
  3. Копії 1-4 сторінок паспорта та сторінки з пропискою;
  4. Порожній CD-R або USB-накопичувач для запису електронних ключів у потрібній кількості (для підпису та печатки потрібно два CD-R або два USB-накопичувачі);
  5. Нотаріально засвідчену довіреність на здійснення процедури реєстрації заявника у реєстрі підписувачів АЦСК ІДД ДФС та генерації ключів підписувача у АЦСК ІДД ДФС (у випадку подачі документів представником). Якщо реєстраційні документи заявника підписані безпосередньо представником, в довіреності повинно бути додатково обумовлено наділення представника повноваженнями укладати від імені заявника договір про надання послуг ЕЦП. Для запобігання доступу сторонніх осіб до ключової інформації підписувачів довірена особа разом з комплектом реєстраційних документів має надати конверти з розрахунку один конверт для одного носія особистого ключа підписувача. Ненадання достатньої кількості конвертів для носіїв ключової інформації підписувачів є підставою для прийняття рішення про відмову в наданні послуг електронного цифрового підпису.

Зразки заповнених заяв можна також знайти на сайті АЦСК ДФС. Якщо у вас є печатка, не забудьте відмітити відповідну галочку та проставити два відбитки у кожному з полів, що позначене «М.П.».

Ви можете скористатися автоматичною формою генерації бланка реєстраційної картки.

У самому департаменті у вас перевірять документи та посадять за комп’ютер, де ви придумаєте та введете пароль для ключа підпису, а також ключа печатки. Згенеровані закриті ключі записують по одному в корінь диска. Після того, як ключі згенеровано та записано, сертифікати, що їм відповідають (відкриті ключі), публікують на сайті АЦСК ДФС.

Якщо у заяві ви не відмітили опцію «публікувати сертифікати», їх можуть записати вам на USB-накопичувач або надіслати електронною поштою. На руках у вас мають лишитися:

  1. Один примірник підписаної обома сторонами реєстраційної карточки для отримання посилених сертифікатів відкритих ключів фізичною особою / фізичною особою – підприємцем;
  2. Один або два носії із закритими ключами.

Ключі ЕЦП від АЦСК ДФС можна використовувати для подання електронних звітів до податкової інспекції та електронної реєстрації ФОП. Надсилання електронних звітів за допомогою Таксера не потребує встановлення стороннього програмного забезпечення та працює на будь-якій операційній системі.

Дивіться також:

Зворотний зв’язок