Чи буде переплата по ЄП зарахована в рахунок оплати за наступний місяць або квартал? 

У разі переплати суми ЄП підприємцями, які відносяться до 3 або 5 груп платників єдиного податку, різниця буде автоматично зарахована як оплата за наступний квартал. Залежно від суми переплати вона частково або повністю покриє майбутню сплату ЄП. Представникам 1 і 2 груп, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування, в цій ситуації необхідно написати заяву з проханням зарахувати суму переплати як сплату авансового внеску за наступний звітний період.

Поряд з цим існують і інші варіанти повернення коштів у разі переплати по ЄП. Наприклад:
— перенаправити кошти на погашення податкового боргу (штрафу, пені);
— повернути кошти назад (готівкою або на розрахунковий рахунок).

Для цього необхідно подати до податкової інспекції заяву наступного зразка:

Начальнику ДПІ у Голосіївському районі
м. Києва ДПС
Петрову П. П.

 

ФОП Іванова І. І.,
що проживає за адресою:
00001, м. Київ, вул. Харківська, 1

 

Заява

Я, фізична особа – підприємець Іванов Іван Іванович, є платником єдиного податку третьої групи без найманих працівників.

Згідно з п. 87.1 ст. 87 Податкового кодексу України та Порядком взаємодії органів державної податкової служби, місцевих фінансових органів та органів Державного казначейства України в процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань прошу зарахувати надміру сплачені кошти за єдиний податок у ІІІ кварталі 2012 року на погашення грошового зобов’язання (податкового боргу) з інших платежів (код виду сплати 106 (пеня)), що виникло у грудні 2012 року.

07.12.2012 Підпис

Дивіться також:

Цю консультацію було підготовлено юридичним відділом Таксер. Отримати безкоштовну юридичну консультацію може будь-який наш користувач. Поставити запитання
Зворотний зв’язок