Чи вважається доходом внесення власних грошей на банківський рахунок підприємця на спрощеній системі оподаткування? 

Так, вважається. У Податковому кодексі України визначено, що доходом платника ЄП є дохід, отриманий у грошовій формі (готівковій та / або безготівковій). Є також перелік сум коштів, які не включаються до складу доходу платника ЄП. Поповнення обігових коштів (внесення грошей на розрахунковий рахунок ФОП) особистими заощадженнями до таких сумах коштів не відносяться, тому вони включаються до складу доходу платника ЄП. Те ж саме стосується і суми поворотної фінансової допомоги, яка не була повернута протягом 12 календарних місяців з дня її отримання.

Роз'яснення податкових органів:

Згідно з п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) доходом платника єдиного податку для фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Відповідно до норм Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року №492 (далі – Інструкція) поточні банківські рахунки для фізичних осіб – резидентів поділяються на: поточні рахунки фізичних осіб – підприємців, які відкриваються для здійснення підприємницької діяльності та поточні рахунки фізичних осіб, які не є підприємцями.

Тобто, власні кошти, внесені на розрахунковий рахунок, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, включаються до доходу фізичної особи – підприємця — платника єдиного податку.

Дивіться також:

Цю консультацію було підготовлено юридичним відділом Таксер. Отримати безкоштовну юридичну консультацію може будь-який наш користувач. Поставити запитання
Зворотний зв’язок