Чи може ФОП на спрощеній системі оподаткування проводити розрахунки через Webmoney? 

Перебуваючи на спрощеній системі оподаткування, фізична особа – підприємець може здійснювати розрахунки виключно в грошовій формі (готівковій та / або безготівковій). Так, під безготівковими розрахунками розуміються перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки одержувачів а також зарахування банком за дорученням фізичних осіб та підприємств готівкових коштів, внесених ними в касу банку, на рахунок одержувача. Дані розрахунки банк здійснює на підставі розрахункових документів на паперових носіях або в електронній формі.

З юридичної точки зору, Webmoney представляють із себе поступку прав вимог. При перерахуванні Webmoney з одного гаманця в інший відбувається переуступка прав вимог, що не може розглядатися як грошова форма розрахунку. Отже, підприємцям – платникам єдиного податку проводити такі розрахунки зі своїми контрагентами заборонено.

Цю консультацію було підготовлено юридичним відділом Таксер. Отримати безкоштовну юридичну консультацію може будь-який наш користувач. Поставити запитання
Зворотний зв’язок