Чи може підприємець 1 або 2 групи скористатися звільненням від сплати ЄП на час відпустки? 

Так, таке звільнення передбачено в Податковому кодексі України. Поряд з цим підприємці 1 і 2 груп оподаткування звільняються від сплати ЄП за період хвороби у разі, якщо такий триває 30 днів і більше. Як підтвердження необхідно надати копію листка непрацездатності, в якому вказаний термін перебування на лікарняному. Нюанс полягає в тому, що у податкової інспекції немає даних про періоди відпусток і хвороб підприємців. Таким чином, до податкової необхідно відправити поштою або ж надати особисто заяву наступного характеру:

Начальнику ДПІ у Голосіївському районі
м. Києва ДПС
Петрову П. П.
ФОП Іванова І. І.,
що проживає за адресою:
00001, м. Київ, вул. Харківська, 1
Заява


Я, фізична особа – підприємець Іванов Іван Іванович, є платником єдиного податку першої групи без найманих робітників.

Згідно з п. 295.5 ст. 295 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) прошу звільнити мене від сплати єдиного податку за листопад 2012 року у зв’язку з тим, що з 1 по 30 листопада 2012 року я перебуватиму у відпустці.

У випадку, якщо ви вже сплатили авансовий внесок за листопад 2012 року, варто додати:

Також згідно з п. 295.6 ст. 295 ПКУ прошу зарахувати суму сплаченого авансового внеску з єдиного податку за листопад 2012 року в рахунок сплати авансового внеску за грудень 2012 року.

22.10.2012 Підпис

Однак слід пам'ятати, що звільнення від сплати ЄП не передбачає звільнення від сплати ЄСВ.

Дивіться також:

Цю консультацію було підготовлено юридичним відділом Таксер. Отримати безкоштовну юридичну консультацію може будь-який наш користувач. Поставити запитання
Зворотний зв’язок