Чи передбачена законом допомога підприємцю під час вагітності? 

Фізична особа – підприємець, яка перебуває на спрощеній системі оподаткування і зареєстрована у фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, має право на матеріальне забезпечення. Отримати дані пільги ФОП може в разі, якщо було здійснено сплату страхових внесків не менше повних шести місяців протягом останнього року перед настанням страхового випадку.

Для отримання допомоги слід звернутися до фонду за місцем реєстрації з наступним комплектом документів:
— заявою про надання певного виду матеріального забезпечення (соціальних послуг) із зазначенням реєстраційного номера страхувальника;
— довідкою з органу податкової служби, в якій вказана сума сплаченого єдиного податку за розрахунковий період;
— лікарняним листом непрацездатності по вагітності, виданими в установленому порядку в лікарні, який є підставою для отримання матеріальної допомоги.

Після прийняття рішення про надання допомоги фонду соцстрахування перераховує належну суму на поточний рахунок підприємця.

Поряд із цим підприємці 1 і 2 груп оподаткування можуть отримати звільнення від сплати ЄП протягом одного календарного місяця за рік або за період хвороби у разі, якщо такий триває 30 днів і більше. Для цього необхідно подати відповідну заяву до податкової інспекції. ФОП 3 і 5 груп, якщо у них відсутній дохід, єдиний податок не сплачують. При цьому ЄСВ підприємцю потрібно слачувати, як і раніше.

Дивіться також:

Цю консультацію було підготовлено юридичним відділом Таксер. Отримати безкоштовну юридичну консультацію може будь-який наш користувач. Поставити запитання
Зворотний зв’язок