Чи потрібно підприємцю отримувати будь-які дозволи при оренді офісу або приміщення? 

У разі оренди офісу або приміщення, підприємець повинен отримати дозвіл на оренду такого приміщення, яке видає територіальний орган Державної служби з надзвичайних ситуацій. Дозвіл видається безкоштовно. Для отримання дозволу підприємець подає до органу Державної служби з надзвичайних ситуацій такі документи:

  • заяву про видачу дозволу;
  • матеріали експертизи (обстеження) протипожежного стану об'єкта чи приміщення, які є підставою для подальшої видачі дозволу;
  • завірену в установленому порядку копію договору оренди.

Якщо при проведенні експертизи будуть виявлені порушення правил протипожежної безпеки, то необхідно буде додатково надати наступні документи:

  • договір страхування цивільної відповідальності перед третіми особами стосовно відшкодування наслідків можливої шкоди на період до усунення порушень правил пожежної безпеки;
  • план заходів щодо усунення виявлених порушень правил пожежної безпеки з конкретними термінами виконання.

Після надання документів протягом десяти робочих днів Державна служба з надзвичайних ситуацій видає дозвіл.

Дозвіл оформляти не потрібно:

  • у разі прийняття в експлуатацію об'єктів нового будівництва, реконструкції, реставрації в установленому законодавством порядку;
  • на орендовані торговельні місця, кіоски та контейнери, якщо вони розміщені на ринках, і на експлуатацію яких видано дозвіл згідно зі схемою, узгодженою з територіальним органом Державної служби з надзвичайних ситуацій у встановленому порядку.

Також замість дозволу підприємець може подати декларацію відповідності об'єкта правилам пожежної безпеки (отримати дозвіл декларативно) у разі, якщо:

  • при оренді приміщення не змінюється його призначення і стан (крім потенційно небезпечних об'єктів);
  • це приміщення не відноситься до категорії вибухопожежонебезпечних, або об'єктів з масовим перебуванням людей (постійним або тимчасовим перебуванням у них від 50 осіб), або ж такі приміщення не розміщуються на території або всередині зазначених об'єктів.

У такому випадку необхідно обов'язково укласти договір добровільного страхування відповідальності перед третіми особами. Діяльність за таким принципом здійснюється тільки на термін дії договору страхування.

Дивіться також:

Цю консультацію було підготовлено юридичним відділом Таксер. Отримати безкоштовну юридичну консультацію може будь-який наш користувач. Поставити запитання
Зворотний зв’язок