Що необхідно зробити підприємцю, якщо він не задекларував курсову різницю? 

У разі, якщо підприємець не врахував позитивну курсову різницю в дохід, то, швидше за все, він не вніс її і в книгу обліку доходів. Відповідно, сума ЄП була розрахована неправильно, а значить, і сплачена не в повному обсязі.

У 2012 році діє мораторій на застосування штрафних санкцій за неправильне обчислення суми ЄП та ведення книги обліку доходів. Однак у такій ситуації підприємцю-спрощенцю все ж необхідно буде доплатити податок за необліковану суму ЄП а також сплатити пеню за кожен просточений день, тому що на неї не поширюється дія мораторію.

Таким чином, щоб уникнути непорозумінь з податковою службою, підприємцю потрібно правильно розрахувати курсову різницю і внести відповідні виправлення в книгу обліку доходів. Потім слід сплатити зобов'язання, що виникло, і надіслати до податкової інспекції уточнюючу декларацію, в якій зафіксована сума пені.

Дивіться також:

Цю консультацію було підготовлено юридичним відділом Таксер. Отримати безкоштовну юридичну консультацію може будь-який наш користувач. Поставити запитання
Зворотний зв’язок