Яка відповідальність передбачена за неправильне ведення чи втрату книги обліку доходів? 

Податковим кодексом України (далі — ПК) не передбачено конкретної відповідальності за неправильне ведення книги обліку доходів, проте така відповідальність описується Кодексом України про адміністративні правопорушення. Так, в КУпАП визначено, що неведення або неналежне ведення обліку доходів тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі від 3 до 8 неоподатковуваних податком мінімумів доходів (від 51 до 136 грн), а за повторне порушення протягом року — від 5 до 8 неоподатковуваних податком мінімумів доходів (від 85 до 136 грн).

Разом з тим, відповідно до Закону України «Про внесення змін до ПК щодо удосконалення деяких податкових норм» стягнення за неправильність заповнення платниками ЄП в 2012 році книги обліку доходів не застосовуються.

Якщо книга обліку доходів загублена або пошкоджена, необхідно в 5-денний термін повідомити про це податкову інспекцію і протягом 90 днів після повідомлення відновити книгу. В іншому випадку застосовуютьсяштрафні санкції у розмірі 510 грн., а при повторному інциденті — 1020 грн.

Цю консультацію було підготовлено юридичним відділом Таксер. Отримати безкоштовну юридичну консультацію може будь-який наш користувач. Поставити запитання
Зворотний зв’язок