Який штраф передбачено за несвоєчасну сплату ЄП? 

Для 1 та 2 груп єдинників встановлено штраф за несвоєчасну сплату авансових внесків ЄП, який дорівнює 50% ставки єдиного податку. Підприємці, які відносяться до 3 групи, сплачують ЄП протягом 10 днів після закінчення граничного строку подання квартальної податкової декларації. У разі затримки сплати до них застосовуються наступні штрафні санкції: якщо термін затримки менше 30 днів — у розмірі 10% погашеної суми боргу, більше 30 днів — у розмірі 20%.

Крім цього, підприємцю, який прострочив сплату ЄП, належить сплатити пеню. Вона нараховується з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати ЄП. Тобто, якщо граничним днем сплати була п'ятниця, пеня нараховується з понеділка. Розрахунок пені проводиться згідно ст. 129 Податкового кодексу.

Наведемо приклад розрахунку штрафу та пені. Припустимо, що платник 3 групи вчасно не сплатив ЄП у розмірі 1000 грн та згадав про це тільки через 10 днів по закінченні граничного терміну. Власне штраф розраховується дуже просто: суму заборгованості множимо на 10% (так, як перевищено не більше 30 днів) та отримуємо суму в розмірі 100 грн. Що стосується пені, її розраховуємо за такою формулою: П = С * Кд * Ус / К, де
П — пеня;
С — сума заборгованості в гривнях;
Кд — кількість днів затримки сплати ЄП;
Ус — більша з облікових ставок Нацбанку, діючих на день виникнення податкового боргу та на день його погашення;
К — кількість днів у календарному році.

Припустимо, що відповідна облікова ставка Нацбанку дорівнювала 17,5%, тоді розмір пені буде наступним: 1000 * 10 * 0,175 / 365 = 4,79. Таким чином, підприємцю потрібно сплатити штраф і пеню на загальну суму 104,79 грн.

Дивіться також:

Цю консультацію було підготовлено юридичним відділом Таксер. Отримати безкоштовну юридичну консультацію може будь-який наш користувач. Поставити запитання
Зворотний зв’язок