Який штраф передбачено за сплату зменшеної суми єдиного податку платниками ЄП 3 групи? 

Якщо підприємець 3 групи сплатив меншу суму, ніж було вказано у відповідній податковій декларації, він зобов'язаний сплатити штраф. Розмір ставки штрафу залежить від того, чи виявив підприємець таку помилку самостійно, або це зробила податкова служба.

Так, якщо підприємець самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним декларації, він може виправити її шляхом надання уточнюючої декларації. У такому випадку розмір штрафу становитиме 3% від недосплаченого суми єдиного податку.

Також підприємець може відобразити суму недоплати єдиного податку у складі звітної декларації за наступний квартал, але тоді розмір штрафу збільшиться і складе 5% від недосплаченого суми єдиного податку.

У випадку, коли податкова служба самостійно визначить суму недоплати у процесі перевірки, розмір штрафу дорівнює 25% від недосплаченого єдиного податку. При повторному визначенні недоплати протягом 3 років розмір штрафу збільшується вже до 50% від недосплаченого суми.

У всіх описаних випадках на суму недоплати єдиного податку також нараховується пеня. Нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати єдиного податку, а закінчується в день сплати недосплаченої суми.

Дивіться також:

Цю консультацію було підготовлено юридичним відділом Таксер. Отримати безкоштовну юридичну консультацію може будь-який наш користувач. Поставити запитання
Зворотний зв’язок