Якими будуть граничні терміни сплати ЄП та ЄСВ, якщо останні дні цих термінів припадають на вихідний? 

У Податковому кодексі України не передбачено перенесення граничних строків сплати єдиного податку, якщо останній день строку припадає на вихідний або святковий день. У такій ситуації кінцевим терміном сплати ЄП є останній робочий день перед встановленим граничним терміном.

Податкова служба України висловлює таку думку на цей рахунок:

Чи переноситься термін сплати податків і зборів у т. ч. у зв’язку з перенесенням термінів подання податкових декларацій (вихідний, святковий день)?

Відповідь:

...

Згідно із п.49.20 ст.49 ПКУ, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Граничні строки подання податкової декларації можуть бути збільшені за правилами та на підставах, які передбачені ПКУ.

Платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених ПКУ (п.57.1 ст.57 ПКУ).

Отже, термін сплати податків і зборів не переноситься у зв’язку з перенесенням термінів подання податкових декларацій. Якщо останній день сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, то ПКУ також не передбачено перенесення термінів сплати.

Платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації без урахування перенесення термінів подання звітності у зв’язку з вихідними чи святковими днями.

Що стосується сплати єдиного соціального внеску, то в такому випадку граничним терміном сплати буде перший робочий день, який слідує після вихідного або святкового дня.

Цю консультацію було підготовлено юридичним відділом Таксер. Отримати безкоштовну юридичну консультацію може будь-який наш користувач. Поставити запитання
Зворотний зв’язок