Як заповнити уточнюючу декларацію платника ЄП при виправленні самостійно виявлених помилок? 

Якщо підприємець, який перебуває на спрощеній системі оподаткування, самостійно виявляє помилки у відправленої декларації, він може виправити її шляхом надання уточнюючої декларації. Уточнююча декларація заповнюється аналогічно звітній декларації (але вже з виправленими даними), в тому числі, необхідно самостійно заповнити шостий розділ декларації.

У якості прикладу розглянемо наступну ситуацію:

Підприємець Іванов І.І., платник єдиного податку 3 групи, в 1 кварталі 2013 року отримав дохід у розмірі 380 000 гривень. У звітній декларації Іванов І.І. зробив помилку — за 1 квартал він вказав дохід у розмірі 360 тисяч гривень. Помилка була виявлена 7 червня 2013, і підприємець вирішив виправити її шляхом надання уточнюючої декларації. Іванов І.І. самостійно обчислив суми недосплаченого єдиного податку, штрафу та пені, і в цей же день сплатив їх. Розмір недосплаченого податку склав 1000 гривень (5% з 20 000 гривень, які не були враховані у звітній декларації). Розмір штрафу склав 30 гривень (3% від суми недосплаченого єдиного податку, в нашому випадку від 1000 гривень). Розмір пені — 4,44 гривні (пеня була розрахована згідно з формулою; нарахування пені відбувалося протягом 18 днів: початок нарахування пені — 21 травня, а закінчення 07 — червня). Після сплати все цих сум Іванов І.І. 10 червня відправив уточнюючу декларацію.

Також для заповнення та відправки уточнюючої декларації можна скористатися нашим «майстром заповнення декларації».

Дивіться також:

Цю консультацію було підготовлено юридичним відділом Таксер. Отримати безкоштовну юридичну консультацію може будь-який наш користувач. Поставити запитання
Зворотний зв’язок