Як здійснити перехід на спрощену систему оподаткування? 

Перш ніж переходити на спрощену систему оподаткування з загальної, фізичній особі – підприємцю слід упевнитися у відповідності всім вимогам тієї групи платника ЄП, яку хоче обрати. У разі задоволення всім умовам підприємцю необхідно не пізніше, ніж за 15 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року), подати до податкової служби заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування. До такої заяви слід додати розрахунок доходу підприємця за попередній календарний рік. Крім цього, потрібно зареєструвати книгу обліку доходів, а також у разі обрання 1 або 2 групи платника ЄП сплатити авансові внески по єдиному податку.

В цілому, фізична особа – підприємець може здійснити перехід із загальної системи оподаткування на спрощену один раз протягом року. Крім того, потрібно звернути увагу, що якщо протягом календарного року відбувся перехід з однієї системи оподаткування на іншу, за даний період (рік) необхідно звітувати за обома системами оподаткування.

Ви можете скористатися нашим інтерактивним майстром для складання готового до друку бланка заяви.

Дивіться також:

Цю консультацію було підготовлено юридичним відділом Таксер. Отримати безкоштовну юридичну консультацію може будь-який наш користувач. Поставити запитання
Зворотний зв’язок