Як підприємцю на спрощеній системі оподаткування правильно оформити повернення товару? 

Для правильного та коректного оформлення повернення товару підприємцю, який перебуває на спрощеній системі оподаткування, слід виконати ряд дій —покупець повинен написати підприємцю лист-заяву в довільній формі у двох примірниках і далі прийняти повернення грошей. Якщо повернення грошей буде здійснюватися безготівковим шляхом, у призначенні платежу рекомендуємо вказати наступне: «повернення грошей за товар згідно з листом від ___._____. 20___ р». Цією ж датою у книзі обліку доходів в графі № 3 вноситься запис про суму повернення, які були повернуті підприємцем покупцю або замовнику. Тому викреслювати внесений дохід у книгу обліку доходів за поверненим товаром не потрібно.

У випадку, якщо товар було придбано в одному кварталі, а повернення коштів — в іншому, подавати уточнюючу декларацію не потрібно. Сума за повернутий товар буде вказана в наступному кварталі, і підсумкову суму за буде скореговано. Тому переплачений єдиний податок в одному кварталі буде зменшений в іншому.

Слід зазначити, що запис у книзі обліку доходів, крім листа-заяви про повернення коштів, може бути підтверджено і іншими документами — угода про розірвання договору (за умови повернення авансового платежу), ТТН на повернений товар, претензія з приводу якості товару.

Дивіться також:

Цю консультацію було підготовлено юридичним відділом Таксер. Отримати безкоштовну юридичну консультацію може будь-який наш користувач. Поставити запитання
Зворотний зв’язок